Ignalinos rajone vyksta Lietuvos mokinių vasaros forumas

Liepos 25 dieną Ignalinos rajone, Kiškių kaime, prie Lūšykščio ežero esančioje poilsio bazėje prasidėjo penkias dienas vyksiantis Lietuvos moksleivių sąjungos ir Ignalinos rajono mokinių asociacijos (IRMA) organizuojamas  nacionalinis  renginys – Vasaros forumas 2016 „Įkvėpk tikslą – iškvėpk rezultatą“.

Kaip sako rengėjai, tai unikalus, mokinių kompetencijas ir motyvaciją tobulėti ugdantis jaunimo sambūris, kuriame numatyta labai daug įvairios veiklos: mokymų, paskaitų, darbo grupių ir, žinoma, smagaus bendravimo bei linksmybių. Į forumą susirinko apie 70 aktyviausių Lietuvos mokinių, atstovaujančių savo miestų ir rajonų asociacijoms.

Forumo atidaryme visus susirinkusius pasveikino ir naudingai bei kūrybingai praleisti laiką linkėjo naujoji Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Dovilė Bikelytė. Buvo sugiedotas sąjungos himnas, šauniai prisistatė organizacinis biuras ir bene pusmetį šiam renginiui besiruošianti Ignalinos IRMA komanda su savo prezidentu Ovidijumi Tumėnu. Parodyta smagi ignaliniečių filmuota medžiaga, padėkota asociacijos vadovei Taniai Leškevičienei.
Renginyje dalyvavo ir jaunimo iniciatyvomis džiaugėsi Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė Deimantė Malikėnaitė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Viceministrė G. Krasauskienė gyrė Lietuvos mokinių asociaciją kaip labai aktyvią, draugišką ir su ministerija mielai bendradarbiaujančią organizaciją. Ji linkėjo, kad visi forume iškelti tikslai būtų realūs, pamatuoti ir įgyvendinami.
Kaip vėliau sakė Lietuvos moksleivių asociacijos prezidentė D. Bikelytė, ir šiame forume, ir apskritai visų metų veikloje daug dėmesio skiriama mokinių emocinės aplinkos gerinimo klausimams. Patyčios dar vis išlieka viena skaudžiausių problemų. Ką daryti, kad kiekvienas mokinys mokykloje jaustųsi saugus, galėtų reikštis mėgiamoje veikloje, kad nebūtų žalojama jo asmenybė? Prezidentė pateikė pavyzdžių, kaip pasikeičia, rodos, sunkiai pritampančio jaunuolio gyvenimas atėjus į organizaciją – čia jis pamato, kad gali būti priimtas, kad gali kažką nuveikti, kad jo klausomasi. Ne veltui vienas pagrindinių organizacijos šūkių – „Kartu mes jėga”.
Lietuvos moksleivių sąjunga siekia kuo efektyviau atstovauti visiems Lietuvos mokiniams bei ginti jų interesus. Kai kurie organizacijos tikslai nesikeičia jau ilgą laiką, o kiti suformuluojami atsižvelgiant į naujus mokinių poreikius bei problemas.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas