Anykščių menų centro lankytojus ekspozicijose lydės inovatyvus gidas

Anykščių menų centras lankytojams sukūrė išmaniąją programėlę, leidžiančią Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijas apžiūrėti kartu su virtualiu gidu. Programėlė taip pat pasakoja apie Anykščius, į juos žvelgiant iš aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokšto. Tokio funkcionalumo programėlė yra pirmoji Europoje: ji ne tik lankytojus lydi pasakodama apie eksponatus, bet ir suteikia galimybę apie dominantį meno kūrinį daugiau sužinoti jį tiesiog nufotografavus.

Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis teigia, jog mintis sukurti išmaniąją programėlę, išsamiai pasakojančią apie eksponatus kilo, siekiant visus lankytojus išsamiai ir interaktyviai supažindinti su meno kūriniais. Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijose apie meno kūrinius daugiau buvo galima susipažinti, perskaičius specialiuose segtuvuose pateiktus aprašymus, tiesa, apie paveikslus, skulptūras ir kitus meno kūrinius daugiau pasakodavo centro darbuotojai. Nuo šiol kiekvienas lankytojas, turintis planšetinį kompiuterį arba išmanųjį telefoną, galės naudotis virtualaus gido paslaugomis ir jam tai nieko nekainuos. Tai, jog jie turės patogiai pateiktą išsamią informaciją ir patys galės nuspręsti, apie kuriuos meno kūrinius ir kiek išgirsti, sudaro visas sąlygas kokybiškam individualiam turui. Net ir po apsilankymo jie galės įsijungti programėlę bei paskaityti apie eksponatus daugiau, pasigilinti ir vaizdžiai papasakoti kitiems, su kokiais meno kūriniais jie susipažino apsilankę mūsų ekspozicijose“, – pasakojo T. Tuskenis.

Jis teigė tikintis, jog išmanioji programėlė apsilankymui suteiks interaktyvumo, taip pat žadins smalsumą mažiesiems lankytojams, kurie ekspozicijose lankosi ne tik su šeimomis, bet ir vykdami į mokyklines eskursijas.
Išmanioji programėlė lankytojus lydės Sakralinio meno centre, kuriame nuo 2009 metų saugomas ir eksponuojamas ilgamečio Anykščių parapijos klebono, monsinjoro Alberto Talačkos palikimas – unikali dailės kūrinių kolekcija ir gausi biblioteka. Kolekcijoje pristatomi tapybos kūriniai, kuriais galėtų didžiuotis bet kuris pasaulio muziejus. Taip pat programėlėje galima susipažinti ir su Angelų muziejaus ekspozicija, kurioje šiuo metu eksponuojama 190 angelų – tapybos ir grafikos darbai, skulptūros ne tik iš Lietuvos, bet ir skirtingų pasaulio šalių.
Programėlė skirta supažindinti ne tik su muziejų eksponatais, bet ir su Anykščiais bei jų istorija. Šv. Mato bažnyčios bokšte neseniai buvo įrengta apžvalgos aikštelė. Lankytojams tenka užkopti 186 laipteliais, kurie veda į 33 metrų aukštį. Iš apžvalgos aikštelės Anykščių panorama atsiveria kaip ant delno, o išmanusis gidas pasakoja apie matomą miesto architektūrą, gamtą, Anykščiuose gyvenusias istorines asmenybes.

Programėlė sukurta lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Anykščių menų centro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas