Akcijos „Darom“ dalyviai pašiurpę: Utenos rajone – kalnai padangų

Šeštadienį šalyje vyko visuotinė švarinimosi akcija „Darom“, pritraukusi tuos, kurie neabejingi mus supančiai aplinkai. Ši akcija neaplenkė ir mūsų rajono: visų seniūnijų miesteliuose ir net atokesniuose kaimuose šeštadienį it skruzdės gyventojai plušėjo labiausiai prišiukšlintose vietovėse. Tempė šiukšlių prikimštus maišus, juos krovė į dideles krūvas, degino šakas ir džiaugėsi savo darbais galintys prisidėti prie krašto gražinimo.

Ši akcija daugiausia pritraukė mokinių, atskirų organizacijų, įstaigų darbuotojų, politinių partijų atstovų ar aktyvių seniūnijų žmonių, tačiau visuomenė ir toliau išlieka abejinga. Nors daugelis gyventojų gyrė tuos, kurie organizuoja panašias akcijas ir renka šiukšles, retas kuris ryžosi prisijungti.
Šeštadienio rytą 10 val. prie „Utenio“ stadiono rinkosi aktyviausi akcijos „Darom“ dalyviai: Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ nariai, prie jų prisijungė kai kurių miesto mokyklų mokiniai, kiti uteniškiai, pavasarį besiimantys iniciatyvos valyti gamtą nuo šiukšlių.
Nešini šiukšlių maišais akcijos dalyviai, kurių čia susirinko apie 60, šukavo Skaistašilio mišką ir jo prieigas tam, kad surinktų po žiemos užsilikusias šiukšles: popiergalius, tuščius butelius, kurie dažniausiai neatsakingai metami po medžiais nežiūrint į tai, kad šalia stovi tuščia šiukšliadėžė.
Prekybos centro „Rimi“ atstovės nepabūgo vėsaus oro, tad įšokusios į guminius aulinukus ir apsimovusios pirštines, moterys nusprendė ir šiais metais prisidėti prie šios akcijos ir kartu su visais vieningai sutvarkyti Skaistašilio mišką. „Stebina tai, kad kasmet randame vis daugiau padangų“, – portalui udiena.lt sakė Sonata Skaudienė, jai pritarė kolegė Svajūnė Pakalnienė.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Vytauto Ridiko nuotr. ir akcijos „Darom“ dalyvių nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas