Už pagautą laimikį ežere žvejams teks atlyginti: suma siekia 6 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai per tris dienas nustatė šešis neteisėtai žvejojusius asmenis ir paėmė penkias valtis. Dviejų pažeidėjų žala žuvų ištekliams viršija 6 tūkst. eurų. 

Du asmenys Ignalinos rajono Asėko ežere žvejojo iš medinės valties šešiais statomaisiais tinklais ir sugavo 33 lynus, 27 karšius bei dvi raudes. Jiems reikės atlyginti 6 008 eurų žalą aplinkai.  

„Įdomus faktas, kad asmenys su laimikiu ir tinklais upėmis perplaukė net tris ežerus ir tik paskui išsilaipino. Krante, kur jie viską susidėjo į staigiai privažiavusį automobilį, buvo sulaikyti su visais įkalčiais“, – sakė Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Almantas Vaičiūnas. 

Kitas Utenos aplinkosaugininkų nustatytas asmuo turės atlyginti 960 eurų žalą. Jis, Galuonų ežere (Molėtų r.) iš medinės valties žvejodamas 46 plūdurėliais, sugavo du ungurius.  

Ignalinos rajone, Gavio ežere, sulaikytas pilietis žvejojo dviem statomaisiais tinklais iš plastikinės valties ir sugavo 1,3 kg kuojų. Padarytą 19,50 eurų žalą jis atlygino. 

Ignalinos rajono Varnio ežere asmuo, žvejodamas trimis skrituliais iš medinės valties, sugavo lydeką, todėl turės atlyginti 240 eurų žalą gamtai. 

Nustatyti pažeidėją Zarasų rajono Drūkšių ežere aplinkosaugininkams padėjo Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinės, Puškų užkardos pareigūnai, kurie stebėjimo kamera užfiksavo asmenį, žvejojantį iš guminės pripučiamos valties keturiomis ežerinėmis gaudyklėmis (venteriais). VSAT pareigūnai informaciją iškart perdavė Utenos aplinkosaugininkams ir asmenį sustabdė.  

Visi pažeidėjai neteko pažeidimo padarymo įrankių ir priemonės, buvo paimtos žuvys. Taip pat kiekvienam jų gresia 120–300 eurų bauda.  

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo šių metų gegužės 1 dienos žvejojant plūdriu mėgėjų žvejybos įrankiu, kuris nepritvirtintas prie meškerykočio ir kuriuo žvejojama naudojant kabliuką (plūdurėliai, skrituliai), prilyginami žvejybai draudžiamu būdu, t. y. traktuojama kaip šiurkštus pažeidimas. 

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas