Už dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą uteniškei teks atsakyti

Utenos apylinkės teismas patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoją A. T. pripažino kalta dėl kyšininkavimo bei dokumentų klastojimo.

Prokuroro prašymu teisme atlikus supaprastintą įrodymų tyrimą, A. T. buvo skirta maksimali arešto bausmė (90 parų), kuri pagal įstatymą sumažinta vienu trečdaliu, o bausmės vykdymas atidėtas 9 mėnesiams. Buvo atsižvelgta į tai, kad uteniškė pripažino savo kaltę, gailėjosi dėl padarytų nusikaltimų ir teisiama pirmą kartą. Nuteistoji taip pat įsipareigojo valstybės įstaigoms atlyginti padarytą didesnę kaip 3 000 eurų turtinę žalą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Tyrimo duomenimis, A. T., būdama atsakinga už NDNT Utenos teritoriniame skyriuje atliktų specialiųjų poreikių ir darbingumo lygio vertinimų teisingumą, laikinai vykdydama skyriaus vedėjo pareigas, kyšininkavo ir klastojo dokumentus.

Nustatyta, kad tuometinė Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoja asmenims, kurie kreipėsi į Utenos NDNT, neteisėtai nustatydavo žemesnį nei objektyvus (esamas) darbingumo lygį, neteisėtai nustatė specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį. Tokiu būdu buvo suklastoti darbingumo lygio (specialiųjų poreikių) vertinimo aktai ir patvirtintos neteisingos vertinimo kriterijų neatitinkančios išvados dėl specialiųjų nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikių ir darbingumo lygio nustatymo.

Generalinės prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas