Utenos mieste – nauja augalų prekybos aikštelė

Žiema buvo ilga, nuobodi ir pilka. Vos išlindus pirmiesiems pavasariniams saulės spinduliams turintys kaimus, sodybas ir sodus jau raitojasi rankoves ir pradeda darbus kieme. Vieni grėbia dar nuo rudens likusius lapus, kiti tikrina, kaip peržiemojo augalai, o dar kiti planuoja atsinaujinti. Kaip tik apie augalus ir pasikalbėjome su vos prie savaitę Utenoje atsidariusios naujos augalų aikštelės savininku ir vadovu ūkininku Deividu Kuodžiu.

Utenoje nėra naujokai

D. Kuodis yra iš Panevėžio rajono. Jo tėvai ūkį įkūrė 1994 m. „Dar būdamas mažas vaikas su tėvais darbavausi sode, auginome vaismedžius, vaiskrūmius, vykdavome į turgavietes ir parodas“, – prisiminė jaunasis ūkininkas. Jis nuo 16-os metų pradėjo domėtis augalais, ieškojo naujovių ir įvairovės. „Bėgant metams pradėjau mąstyti apie tai, kaip plėsti veiklą ir kaip į rinką pateikti naujų, įdomesnių veislių“, – sakė D. Kuodis.

Jau seniai ūkininko tėvai važiuodavo į Uteną prekiauti augalais, jiems padėdavo ir sūnus Deividas. „Paskui pradėjau čia važiuoti savarankiškai ir metai iš metų neapleidau šio miesto. Man čia patiko, patiko ir uteniškiai, taigi sumąsčiau, kad norėčiau būtent šiame mieste įkurti augalų prekybos aikštelę“, – įsikūrimo priežastis vardijo pašnekovas. Pasak jo, praktiškai kiekvienais metais Utenos mieste jis dalyvaudavo mugėse, pavasarį augalais prekiaudavo turgavietėje. Todėl Utenoje jau turi savo nuolatinių klientų, su kuriais palaikomas ryšys. Daugelis jų, įsigiję vienų augalų, kitais metais jau ateina kažko naujo.

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai

„Pas mus labai gausus vaismedžių ir vaiskrūmių pasirinkimas“, – sakė D. Kuodis. Pasak jo, yra ir įdomesnių azijietiškų veislių, kurios – netradicinės Lietuvos rinkoje, tačiau pritaikytos mūsų klimato zonai. Taip pat yra senovinių, jau pamėgtų augalų rūšių. „Drąsiai galiu sakyti, kad mano siūlomas asortimentas yra vienas didžiausių Lietuvoje“, – pabrėžė ūkininkas.

Įdomu, tai kad didžioji dalis D. Kuodžio parduodamų augalų – daiginti ir auginti jo ūkyje, taip pat bendradarbiaujama ir su kitais Lietuvos augintojais. O parduodami dekoratyviniai augalai yra iš kaimyninių šalių. „Augalus jau parduodu ne vienmetukus, o didesnius, pilnai prigijusius“, – augalų kokybę pabrėžė jaunasis ūkininkas. Pasak jo, parduodami tik patikrinti, sveiki ir tvarkingi augalai.

Konsultacijos ir genėjimo paslauga

Visiems perkantiems ūkininkas suteikia priežiūros ir genėjimo konsultacijų. „Visada plačiai konsultuoju savo klientus, turiu daug patikrintos informacijos apie augalų auginimą, priežiūrą bei jų genėjimą, dalijuosi savo patirtimi ir su kitais“, – teigė D. Kuodis. Anot jo, kiekvienas klientas yra svarbus, todėl konsultacijoms laiko skiriama ir po darbo valandų, jei tik kyla kokių nors klausimų.

Kartu jaunasis ūkininkas apsiima ir pats atlikti augalų genėjimo darbus. Užsakančių šią paslaugą yra ir tarp nuolatinių, ir tarp naujų klientų. Genėjimo paslaugą kai kurie klientai rezervuoja net prieš metus. Kadangi eilės didelės, patariama dėl genėjimo kreiptis kuo anksčiau ir rezervuoti laiką.

Nauja augalų aikštelė įsikūrė Utenoje, J. Basanavičiaus g. 2K (šalia PC „Moki-veži“, į Kauno pusę).

Darbo laikas: darbo dienomis 8–18 val., šeštadieniais 7–17 val., sekmadieniais 8–16 val. Jau netrukus bus ir elektroninė parduotuvė www.jaunuoliosodai.lt bei „Facebook“ paskyra „Jaunuolio sodai“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas