Ūkininkams galvos skausmą kelia ne tik prasti orai, bet ir įvežtinis derlius iš Ukrainos

Dėl prastų orų šiemet javapjūtė prasidėjo vėliau nei įprastai. Pastaruoju metu ūkininkai jau baigia kulti javus, tačiau džiaugsmu netrykšta. Sausra iš- kepino dalį pasėlių, supirkėjai numušė grūdų supirkimo kainas, todėl metai ir vėl nebuvo palankūs. Apie situaciją rajone „Utenos diena“ pasikalbėjo su Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininku Arūnu Svitojumi ir keliais rajono ūkininkais.

Šiemet javapjūtė prasidėjo vėliau

Utenos rajone dėl skirtingo žemės derlingumo grūdinės kultūros vienose teritorijose auginamos intensyviau, kitose ne taip intensyviai. Šie metai ūkininkams buvo sudėtingi, kadangi pavasarį prasidėjo šalnos, vasarą – sausra, o prasidė- jus javapjūtei ėmė lyti.

„Žemės ūkio sektoriuje dirbantys žmonės jaučia nuolatinį moralinį, psichologinį spaudimą dėl numatomos mokesčių pertvarkos, žemės ūkio strategijos, kuri, kalbant apie paramos sistemas, orientuota ne į vidutinių ūkių naudą. Ūkininkams sunku prisitaikyti ir prie gamtos, ir prie politikos“, – apie žemės ūkio sektoriaus aktualijas kalbėjo A. Svitojus.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas