Šiuolaikinis keturratis – ir sportui, ir medžioklei, ir ūkio darbams

Asociaciją „Utenos ATV Purvo šernai“ (toliau – „Purvo šernai“) Utenoje puikiai pažįsta visi keturračių ir bagių entuziastai. Asociacijos nariai ne kartą miestelėnus pradžiugino ir per miesto šventę ar didžiąsias metų šventes. O jos prezidentas Gedas Kalinauskas yra daugkartinis Lietuvos keturračių ir bagių lenktynių prizininkas bei nugalėtojas, pergales skinantis ir kitose šalyse.

Aktyvaus sporto entuziastas

„Jau daugiau kaip dešimt metų aktyviai užsiimu keturračių sportu, o pastaraisiais metais prisidėjo dar ir profesionaliai paruoštas bagis, su kurio galima būtų varžytis ir Dakaro ralyje“, – sakė G. Kalinauskas. Pasak jo, „Purvo šernų“ nariai yra patyrę keturratininkai, kurių daugelis sėkmingai dalyvauja varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Žinoma, kad sėkmingai galėtum dalyvauti varžybose, reikia treniruotis. „Laikomės griežtų treniruočių taisyklių, važiuojame tik į tuos laukus ir miškus, su kurių savininkais sutarta, visus ūkininkų pasėlius apvažiuojame pakraščiais, o pamatę gyvulius – juos apvažiuojame dideliu lanku“, – sakė „Purvo šernų“ asociacijos prezidentas.

Jiems pretenzijų neturi ne tik ūkininkai ar medžiotojai, kuriuos per tiek veiklos metų Utenos rajone jau turbūt visus pažįsta, bet ir aplinkosaugininkai ar policija. „Didžiausia problema – jaunimas iš miesto, kuris vos tik nusipirkęs keturratį iškart be galvos lekia kur papuola nesirinkdamas ir neatsiklausdamas žemės savininko, ar taip galima daryti, o nukenčiame mes, tie, kurie tvarkingai važinėja ir sportuoja“, – pažymėjo G. Kalinauskas.

Keturračių specialistas

Daug metų dalyvaudamas varžybose, išbandęs įvairią techniką ir skirtingus gamintojus, kiekvienas sportininkas sukaupia žinių bei patirties. „Manęs ir per varžybas, ir po jų nuolatos klausia, žinodami puikius rezultatus skambina ir atvažiuoja į namus pažiūrėti, kaip yra ruošiama technika ir su kuo aš važiuoju“, – sakė „Purvo šernų“ prezidentas. Pasak pašnekovo, pasirinkti keturračius jis padėjo daugeliui jų entuziastų. Kai yra rezultatai, keturračių pardavėjai patys siūlo išbandyti savo techniką. Taigi į Utenos rajone esantį Kaliekių kaimą (Vyžuonų sen.) ne vieni keturračių pardavėjai buvo atvežę savo naujas transporto priemones su tikslu, kad „Purvo šernai“ jas išbandytų, įvertintų ir, tikėtina, rekomenduotų kitiems norintiems nusipirkti. „Taip natūraliai ir išsivystė draugystė su įmone VM MOTO, kurios pagrindinė specializacija yra motociklų, keturračių ir motorolerių pardavimas, remontas, atsarginės dalys, aksesuarai“, – sakė G. Kalinauskas. Anot jo, VM MOTO būtent jam pasiūlė tapti puikaus prekės ženklo ODES išskirtiniu atstovu visame Utenos regione.

ODES keturračiai, garantinis ir pogarantinis aptarnavimas

„Prisipažinsiu, kad per daugelį metų teko išbandyti daug skirtingų gamintojų keturračių, skirtų įvairioms reikmėms, ir, mano nuomone, ODES prekės ženklo keturračiai šiuo metu yra geriausias kainos ir kokybės santykis rinkoje“, – pažymėjo keturračių specialistas. Pasak jo, kiekvienas apsilankęs vos 4 kilometrus nuo Utenos nutolusiame Kaliekių kaime galės pasėdėti, užsivesti ir išbandyti keletą ODES modelių. Medžioklei, ūkio darbams ir ramiam važinėjimui siūlomas 650 kub. cm dvivietis ODES keturratis, kuris pasiekia net 120 km per val. greitį. Pageidaujantiems didesnės dinamikos ir galios yra dvivietis 1 000 kub. cm keturratis. O norintiems pabandyti palenktyniauti ir treniruotis – vienvietis 1 000 kub. cm modelis. Visi ODES modeliai parduodami su gamyklinėmis gervėmis, yra keturiais varomaisiais ratais, turi vairo stiprintuvus ir, svarbiausia, visus, net ir sportinius, modelius galima registruoti arba kaip traktoriukus, arba kaip keturračius „Regitroje“, gauti numerius bei oficialiai važinėti tiek gatvėmis, tiek bekele. Prie ODES keturračių montuojama daugybė priedų. Žiemą prijungus buldozerį galima stumdyti sniegą, vasarą prisikabinus žoliapjovę pjauti žolę, o su priekabėle parsivežti malkų iš miško. O kainos priklauso nuo modelio bei komplektacijos ir siekia 8 000–11 000 eurų.

Kaliekiuose bus atliekamas ir garantinis aptarnavimas. „Iš tiesų pirmą kartą nuvykęs į VM MOTO iškart paprašiau, kad nuvestų į servisą ir, mano nuostabai, ten remonto laukė daug technikos, bet ODES nebuvo“, – sakė G. Kalinauskas. Anot pašnekovo, jam ne kartą (ir ne pas vieną gamintoją) teko lankytis servise, kur garantinio remonto laukė ir apynaujė technika, o ODES nustebino kaip tikrai patvarūs keturračiai. „Visiems ODES keturračiams yra suteikiama 3 metų arba 5 000 km garantija“, – pažymėjo „Purvo šernų“ prezidentas. Pasak jo, Kaliekiuose bus atliekamas ir tepalų keitimas bei kiti garantinio remonto darbai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas