Naujus mokslo metus mokyklų bendruomenės pasitinka su naujovėmis

Rugsėjo 1 d. naujus mokslo metus pradeda apie 460 tūkst. mokinių ir studentų, apie 40 tūkst. mokytojų ir dėstytojų. Mokyklų duris pirmą kartą pravers apie 30 tūkst. pirmokų, universitetų ir kolegijų – 97 tūkst. studentų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžė, kad šie mokslo metai – išskirtiniai, mokyklose nebelieka jungtinių 5-8 klasių. Nuo šių mokslo metų daug didesnis dėmesys bus skiriamas grįžtamajam ryšiui ir nacionalinių patikrinimų kokybei.

Naujais mokslo metais visose Lietuvos mokyklose nuo 1 klasės pradedama įgyvendinti profesinio orientavimo programa, įdarbinama daugiau karjeros specialistų. Taip pat pradės dirbti daugiau švietimo pagalbos specialistų: ministerija savivaldybėms skyrė beveik milijoną eurų 150 šių specialistų etatų įsteigti. Šiemet pirmą kartą 250 mokytojų įgis antrą švietimo pagalbos specialisto kvalifikaciją.

Per rugsėjį bus patvirtintos atnaujintos bendrojo ugdymo programos, kurios bus įgyvendinamos nuo kitų mokslo metų. Iki šiol patvirtintos ir pradedamos įgyvendinti atnaujintos lenkų gimtosios kalbos ir literatūros, priešmokyklinio ugdymo programos. Taip pat patvirtinta lietuvių kalbos pagal lygius programa, skirta mokyti lietuvių kalbos atvykusius ar sugrįžusius mokinius išlyginamosiose klasėse, grupėse ar individualiai, pvz., ukrainiečius.

Į Utenos bendrojo ugdymo mokyklas Rugsėjo 1-ąją išėjo 3 670 mokinių. Jų gretas papildė ir 160 ukrainiečių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas