Modulinis namas per mėnesį, arba paprastos statybos – misija įmanoma

Kaip pastebi analitikai, pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje kelis kartus išaugo individualių namų rinka. Pandemija ir priverstinis sėdėjimas namuose tik dar labiau sustiprino šią tendenciją. Tačiau dalį norinčių gyventi būste su nuosavos žemės kampeliu nuo to dažnai turbūt atbaido mintys apie ilgas statybas, netvarką sklype, galvos skausmą ieškant patikimų statybininkų ir kiti rūpesčiai, susiję su individualaus namo statyba. Tikrai ne kiekvienas žino, kaip šių problemų išvengti. Viena iš išeičių – modulinis namas, surenkamas iš atskirų modulių ir visiškai įrengiamas gamykloje, o sumontuojamas kliento sklype. Iš tiesų, nuostabu buvo sužinoti, kad tokie namai gaminami ir Utenoje, todėl itin rūpėjo susitikti su Ignalinoje registruotos UAB „Damiga“ direktoriumi Mindaugu Noreika ir gamybos vadovu Artūru Kelevišiumi.

Skaičiuoja dvidešimtpenkmetį

Kaip sakė M. Noreika, jis šioje srityje dirba jau bene penkiolika metų. Mūsų šalyje ir Aukštaitijoje moduliniai namukai gaminami dvejus metus, o vasario mėnesį bendrovė švęs jau dvidešimt penktąjį gimtadienį. Šiuo metu Utenoje įrengtoje gamykloje sukasi dvylika darbuotojų. Beveik visi, kaip tikino direktorius, atsivilioti iš emigracijos, iš Skandinavijos šalių. „90 proc. mūsų žmonių yra grįžę iš Norvegijos, – šypsojosi M. Noreika. – Esame kaip verslo angelai – įkalbiname žmones grįžti į Lietuvą.“ Kolektyvas, anot pašnekovo, vieningas ir labai draugiškas – ir bendras šventes švenčia, ir įvairių pramogų susigalvoja. Tarkime, šiuo metu du kolegos pagamino tanką-roges, su kuriomis ketina dalyvauti akcijoje „Red Bull JUMP & FREEZ“ ir leistis nuo Liepkalnio kalno.

Bet grįžkime prie modulinių namų, kuriuos stato darbštūs ir kruopštūs įmonės darbuotojai. Anot bendrovės atstovų, modulinio namo privalumus būtų galima vardyti ir vardyti. Pirmasis ir bene svarbiausias jų – pagaminimo greitis. Be to, statybos vyksta ne kliento sklype, todėl netenka patirti netvarkos pojūčio, kai kieme verda darbai, kursuoja sunkiasvorės mašinos. Užsakovui nereikia sukti galvos ir dėl to, kas statys namą, dengs stogą, įrenginės santechniką ar elektros tinklus, dažys sienas ar klos grindis – viskas vienose rankose, atsakomybė bei garantijos – vieno rangovo. Dar vienas privalumas – moduliniai namai šilti ir ekonomiški. Kaip sakė įmonės direktorius, statant karkasinius, skydinius ar modulinius namus (ir kitus, kuriems naudojama mediena) labai svarbus medienos drėgnumas, kurio neįmanoma užtikrinti dirbant lauke. Po stogu tokių problemų išvengiama, be to, taip lengviau kontroliuojamas darbo procesas. Kitas didelis modulinių namų pranašumas tas, kad prireikus namo modulius galima keisti. Jeigu moduliniame name gyvenanti šeima pagausėjo, nebūtina svarstyti apie naujo – didesnio – namo įsigijimą, paprasčiausiai galima vieną ar daugiau modulių pridėti papildomai. Tiesa, apie tai reikia pagalvoti iš anksto ir perspėti projektuotoją apie planuojamą namo padidinimą.

Namas – per keturiolika dienų

Anot M. Noreikos, modulinis namas yra montuojamas ant polinių pamatų, o jo dydis gali būti bet koks – nuo mažyčio kiosko, amatų dirbtuvių, vidutinio ar didelio gyvenamojo namo arba ofiso iki stambaus prekybos centro. Taip varijuoti galima jungiant kelis įvairaus dydžio segmentus, kitaip – modulius, iš kurių – vieno, dviejų, trijų ar daugiau – ir susideda bet koks modulinis namukas. Kaip aiškino A. Kelevišius, visa modulinio namo gamyba vyksta ant stalo – iš pradžių iš gatavų skydų paruošiamos grindys – skydai išklojami vata, įrengiama kanalizacija, instaliuojamos kitos reikalingos komunikacijos – belieka tik jas pajungti prie lauko inžinerinių tinklų, ant viršaus užsukama plokštė. Paskui auginamos sienos, jos šiltinamos, sandarinamos, jose išvedžiojamos reikiamos, pagal kliento pageidavimus būtinos komunikacijos – elektros laidai, vamzdžiai, rekuperacijos sistema ir panašiai. Namas uždengiamos patvaria ir kokybiška EPDM stogo danga, kuriai suteikiama net 40 metų garantija. Galiausiai pasirinktos medienos – termo, degintos arba dažytos – dailylentėmis iškalama namo išorė. Anot įmonės darbuotojų, vidutinio dydžio namuką jie gali pagaminti per 14 dienų. Kai jau visi statybos bei įrengimo darbai baigti – namukas pasiruošęs keliauti į pasirinktą vietą, jis ten įsikuria per vieną–dvi dienas.

Įmonės direktorius pasakojo, kad modulinio namo kaina priklauso tik nuo kliento pageidavimų – nuo to, kokio dydžio namo jis pageidaus, norės visiškai paruošto namo, kuriam trūksta tik baldų ir buitinės technikos, ar vidaus apdailą, elektros instaliaciją atliks pats, nuo vidaus apdailos medžiagų, kurių pageidauja klientas, pasirinktos šildymo sistemos ir dar daugybės visokių niuansų. Pašnekovas patikino, kad jie į visus užsakovo norus įsiklauso ir jei tik šie nėra neįgyvendinami – išpildo. Bendrovei, anot M. Noreikos, talkina uteniškis konstruktorius, klientų svajones ir užgaidas paverčiantis techniniais projektais.

Sulaukia rekomendacijų ir klientų iš visos Lietuvos

Pasak pašnekovų, jie naudoja tik labai kokybiškas statybines medžiagas, kruopščiai prižiūri visus namo statybos bei įrengimo etapus ir stengiasi viską atlikti sąžiningai bei atsakingai, nes visiems atliktiems darbams suteikiama garantija. „Jei darytume nekokybiškai ir paskui taisytume trūkumus, sugaištume daug laiko, – aiškino M. Noreika. – Pagalvokite, nuvažiuoti pas klientą, tarkime, kur nors į kitą Lietuvos kraštą ir ištaisyti broką užtruktume mažiausiai vieną darbo dieną. Kai visą namuką galime pastatyti per 12–14 dienų, mums šis užgaištas laikas – labai brangus. Todėl geriau išsinersime iš kailio ir dirbsime taip, kad nebūtų gėda prieš užsakovus ir prieš save pačius. Juolab kad norime išlaikyti verslą ir savo darbo vietas.“ Įdomu ir tai, kad klientui suteikiama galimybė stebėti visą namuko statybos ir įrengimo procesą – jam ne tik siunčiamos nuotraukos, bet ir leidžiama apsilankyti gamykloje bei viską pamatyti gyvai.

Turbūt dėl visų šių priežasčių, kaip džiaugėsi vadovas, apie bendrovę jau sklinda geri atsiliepimai per visą Lietuvą ir kartais jau net patys įmonės darbuotojai nebežino, kas ir kodėl juos rekomendavo, o užsakovų sulaukiama iš visos Lietuvos. Pavyzdžiui, vienas lankantis gamykloje statytas namas, kai bus baigtas, iškeliaus į Kazlų Rūdą, kitas – į Zarasus, trečias – į Panevėžį. M. Noreikos teigimu, daug užsakymų įmonė šiuo metu turi ir Molėtų rajone, o kartą teko namuką statyti Kazitiškyje (Ignalinos r.) gyvenantiems užsakovams vietoje sudegusių namų. „Turime ir norvegų bei stambių Lietuvos nekilnojamojo turto vystytojų užklausų“, – patikino pašnekovas.

Paklaustas apie tai, kodėl gamykla įsikūrė būtent Utenoje, Ignalinos rajone gyvenantis įmonės direktorius patikino, jog jis šį miestą myli. „Utenoje nėra problemų su logistika ar medžiagomis – mieste daug prekybos centrų, bet svarbiausia – čia geri žmonės, – tvirtai teigė M. Noreika. – Man patinka Utena.“

Autorės nuotr. Individualūs Namų Projektai – https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas