„Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimai – gyventojai balsavo už savo favoritus

Kovo–balandžio mėnesiais vyko „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimai, kurių metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su praėjusiais metais atnaujintų daugiabučių istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą. Iš viso rinkimuose dalyvavo 14 projektų, trys iš jų surinko daugiausiai balsų: Taikos pr. 3, Klaipėdoje, Draugystės g. 25A, Marijampolėje ir Stoties g. 14, Šiauliuose. Šiuo rinkimus kasmet inicijuoja Būsto energijos taupymo agentūros (BETA).

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją praeitų metų dalį praleidome karantino sąlygomis, renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių. Viešo balsavimo metu buvo išrinkti trys laimėtojai, tačiau iš tikrųjų visi atsinaujinę savo daugiabučius jau yra laimėtojai ir jų apdovanojimas – tai geresnės gyvenimo sąlygos, kurias ypatingai vertiname dabar, daug laiko praleisdami namuose“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Skirtas ypatingas dėmesys namo fasadui

Daugiausiai simpatijų „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimuose pelnė uostamiestyje, Taikos pr. 3 esantis daugiabutis, kur modernizacijos metu atnaujinti ne tik inžinerinės sistemos, bet ir sukurtas unikalus apdailos dizainas.
Pastato išvaizdai renovacijos metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys, nes šis daugiabutis patenka į registruotų kultūros vertybių teritoriją. Priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės, kuriomis stengtasi išlaikyti uostamiesčio senamiesčio architektūrinį stilių. Namą papuošė ir išskirtinė detalė – žaismingas baltų simbolikos ornamentas.
Po renovacijos namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

Gamtai draugiški sprendimai

Rinkimų metu daug balsų sulaukė ir Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantis daugiabutis, kurio gyventojai renovacijos metu nusprendė pritaikyti gamtai draugiškus sprendimus – įsidiegė atsinaujinančius energijos šaltinius.
Po renovacijos daugiabutis pasiekė B energinio efektyvumo klasę. Name įrengta saulės kolektorių sistema, naudojama karštam vandeniui ruošti. Ji padeda sutaupyti daugiau nei pusė reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažina namo poveikį aplinkai.

Renovacijos metu išsaugota pastato istorija

Balsavime dalyvavusių žmonių dėmesį atkreipė ir vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių, Stoties g. 14 esantis namas, pastatytas 1921 metais. Daugiabutis saugo įdomią istoriją – iš pradžių čia veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, o po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą.
Gyventojai suprato, kaip svarbu yra išsaugoti pastato fasado architektūrines detales, todėl
modernizacijos metu viena daugiabučio namo siena turėjo būti apšiltinta iš vidaus. Apšiltinus pastatą ir atnaujinus šildymo sistemą gyventojų mokėjimai sumažėjo daugiau nei 40 proc.
„Pirmiausia daugiabučio atnaujinimo teikiama nauda džiaugiasi gyventojai, tačiau tai reikšminga ir visam miestui, nes renovuoti pastatai keičia miesto veidą. „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojai – tai pavyzdžiai, kurie parodo, kaip taikant skirtingus architektūrinius sprendimus naujam gyvenimui galima prikelti pilką sovietinį daugiabutį arba išsaugoti unikalų kultūrinį paveldą. Sveikiname visus laimėtojus ir tikimės, jog šie pavyzdžiai įkvėps ir kitus modernizuoti savo daugiabučius,“ – teigia BETA direktorius.
Pasibaigus visuotino karantino apribojimams, Būsto energijos taupymo agentūra įteiks apdovanojimus „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojams.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas