Iš JAV grįžęs R. Mackevičius: „Ne mes, o vakariečiai iš mūsų turėtų mokytis“

Nuo praėjusių metų spalio 2 dienos UAB Utenos butų ūkio kolektyvas turi naują vadovą. Šiai įmonei vadovauti pradėjo daug metų JAV gyvenęs uteniškis Rimantas Mackevičius. Pasisėmęs vakarietiškos kultūros ir gerosios patirties, jis su šeima nusprendė grįžti į Lietuvą. Apie reemigracijos priežastis ir atsakingų pareigų Lietuvos ambasadoje Vašingtone išmainymą į nedidelio Lietuvos miesto butų ūkio vadovo vairą „Utenos diena“ pasikalbėjo su R. Mackevičiumi.

Esate kilęs iš Utenos krašto. Ką veikėte gyvenime iki išvykimo į JAV?

Mokiausi Utenos „Saulės“ vidurinėje mokykloje (dabar Utenos „Saulės“ gimnazija – aut. past.), studijavau Vilniaus Gedimino technikos universitete (dabar VILNIUS TECH – aut. past.), ten įgijau mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnį, vėliau pradėjęs dirbti UAB „Bitė Lietuva“ įgijau vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį. Bedirbdamas atsidariau savo įmonę Lietuvoje, bet pasitaikius galimybei išvažiuoti į JAV, ja pasinaudojau. Emigravęs ten taip pat turėjau savo įmonę.

Norėjau pamatyti vakarietišką pasaulį. Tai buvo tas laikotarpis, kai viskas visiems gerai sekėsi. Lietuvoje tuo metu dirbau tarptautinėje įmonėje, todėl darbo aplinkoje jautėsi vakarietiška kultūra, kuri man labai imponavo. Norėjau pamatyti, kaip gyvena žmonės kitapus Atlanto.

Na, bet turbūt pasirinkti blogesnio laiko išvažiuoti nebuvo įmanoma, nes 2008 metais pasaulį ištiko didžioji krizė, kai bankrutavo bankai, griuvo verslai. Todėl teko grįžti į Lietuvą, nes jaunam žmogui, neturinčiam didelių finansinių pajėgumų, likti ten būtų buvę per sunku.

Visą interviu skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas