Iki kitų metų kovo 1 dienos senąsias „kolektyvines“ pašto dėžutes Utenoje keis naujos

Utenoje visiems į akis krinta vienas nepatrauklus dalykas: senos „kolektyvinės“, aprūdijusios, daug kur sulūžusios ir nesandariai užsidarančios pašto dėžutės, pastatytos gatvėse prie individualių namų.

Šių dar iš sovietinių laikų užsilikusių neestetinių pašto dėžučių mieste yra nemažai. Dėžučių perkėlimu ar panaikinimu susirūpino ir mieto gyventojai, kreipęsi į Savivaldybę.
Lietuvos Respublikos pašto įstatymo IV skyriaus „Pašto paslaugos teikimas“ 10 straipsnio „Pašto paslaugos teikėjų ir naudotojų teisės ir pareigos“ 6 dalyje nurodyta, kad „gaunamųjų laiškų dėžutes įrengia gavėjai.<…> Individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų savininkai įrengia gaunamųjų laiškų dėžutes prie įėjimo į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti rakinamos, aiškiai ir suprantamai sunumeruotos, ant įmonių, įstaigų ir organizacijų gaunamųjų laiškų dėžučių turi būti įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas“.
Vadinasi, įrengti pašto dėžutę, t. y. prikalti ją ant savo sklypo tvoros, namo sienos ar stovo, turi patys gyventojai. Gražių pašto dėžučių ant tvorų prie įėjimo į individualių namų sklypus mieste jau yra. Bet dar nedaug. Utenos rajono savivaldybės administracija ir miesto seniūnija nutarė, kad senųjų pašto dėžučių likimu pasirūpins pačios. Gyventojams beliks ant tvorų ar namų sienų pasikabinti naujas, gražias pašto dėžutes.
Senosios pašto dėžutės mieste gyvuos iki 2016 m. kovo 1 dienos. Iki nurodytos datos planuojama jas panaikinti. Gyventojai yra raginami iki kitų metų kovo 1-os įsigyti naujas pašto dėžutes ir įrengti jas prie savo namų laiškininkams lengvai prieinamose vietose.

Laikraščio „Utenos diena“ ir Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas