Ant Apšlavo ežero – neįprasta šuns ir šeimininko gelbėjimo misija

Ne tik žvejams, bet ir augintiniams ledas ant vandens telkinių yra labai pavojingas. Tuo įsitikino Jolantos Gučiuvienės šeima. Praėjusią savaitę (penktadienį) jos vyrą ir augintinį išgelbėjo keturi Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – Utenos PGT) ir du Antalgės ugniagesių komandos ugniagesiai.

„Ši diena bus paženklinta antru gimtadieniu mano vyrui ir Taigai. Šuns instinktas vytis grobį (stirną) ant ežero vos nesibaigė tragedija… Ledas lūžo, šuo vandeny, vyras puolė gelbėti, bet nesėkmingai. Įlūžo… Bandė dar tris kartus, bet… Į nelaimės vietą atvykę Antalgės ir Utenos gaisrininkai su rogėmis ir virvėmis ištraukė Taigą, o vyras išsikapstė pats. Tik atsitikus nelaimei supratau, kokia didvyriška ir rizikinga profesija – gaisrininkas. Tariu dar kartą šiems didvyriams – AČIŪ!“ – tokią padėką gelbėtojams skyrė J. Gučiuvienė.

Ši gelbėjimo operacija buvo neeilinė. Kaip pasakojo Utenos PGT vyriausiasis ugniagesys gelbėtojas naras Agnius Berniūnas, kovo 24-os rytą buvo gautas pranešimas, kad Apšlavo ežere, Antalgės kaime (Leliūnų sen.), įlūžo žmogus, kartu su juo – ir šuo.

„Nuvykę į įvykio vietą, su kolega Eimantu Paulausku pasileidome bėgti ežero link. Pamatėme, kad apie 50–60 metrų nuo kranto yra įlūžęs žmogus, o toliau už jo, apie 120 metrų nuo kranto, ir šuo. Aš pasileidau bėgti to žmogaus link, bet irgi įlūžau, vėl užlipau ant ledo, iš paskos bėgo mano kolega su rogėmis. Iki to žmogaus tiesiog atšliaužėme ir jį ištraukėme iš vandens ant dar laikančio ledo, liepėme jam gulėti ir bėgome gelbėti šuns“, – pasakojo A. Berniūnas.

Ugniagesys gelbėtojas teigė, kad ledas jau labai plonas, pusė Apšlavo ežero buvo padengta ledu, pusė – jau vanduo. „Pabėgėjau ledu apie 50 metrų ir įlūžau, tad iki skęstančio šuns prisiyriau tik alkūnėmis laužydamas ledą. Atsistoti ir šliaužti ant ledo jau buvo neįmanoma“, – sakė A. Berniūnas.

Parengta pagal PAGD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas