Motociklų kroso gerbėjų „kalėdos“ tęsis du savaitgalius iš eilės
SportasMotociklų kroso gerbėjų „kalėdos“ tęsis du savaitgalius iš eilės
2019 birželio 14, Penktadienis 10:00

Motociklų kroso gerbėjų „kalėdos“ tęsis du savaitgalius iš eilės

Motociklų kroso gerbėjų „kalėdos“ tęsis du savaitgalius iš eilės

Birželis Lietuvos motociklų kroso gerbėjams gali būti vadinamas Armino Jasikonio mėnesiu: kaimyninėje Latvijoje jau artėjantį savaitgalį vyks pasaulio čempionato MXGP etapas, kuriame šis sportininkas dalyvaus, o dar po savaitės – antrasis Lietuvos čempionato etapas atnaujintoje gimtojo Armino miesto Anykščių trasoje.

„Šis sezonas man prasidėjo gerai – įvertinant, kiek nesėkmių patyriau praėjusiais metais, viskas tikrai labai gerai. Varžybų Latvijoje aš visada laukiu – Kegumo trasa sunki, tačiau man ji labai patinka, o ir į Lietuvą visada smagu grįžti. Fanų palaikymas čia – labai didelis", – prieš varžybas kalbėjo A. Jasikonis.

Sėkmingiausias sezonas

Anykštėnui A. Jasikoniui 2019 metų sezonas prasidėjo geriausiai per visą jo karjerą: po aštuonių MXGP etapų iš šiame sezone numatytų 18 jis užima penktą vietą tarp greičiausių pasaulio motokroso sportininkų. Stabiliu važiavimu pirmoje sezono pusėje jis džiugina ne tik savo gerbėjus, bet ir komandą – lietuvis yra greičiausias „Husqvarna" motociklu važiuojantis motociklininkas.
Latvijos Kegumo miesto „Zelta Zirgs" trasa A. Jasikoniui yra tarsi namų grand prix – jis pats daug kartų pripažino besidžiaugiantis dideliu žiūrovų iš Lietuvos būriu ir jų palaikymu. O tai turi įtakos ir rezultatams – 2017 m. jis viename važiavime net lipo ant podiumo.
Šiame etape A. Jasikonis turėtų sulaukti dar daugiau palaikymo – jo komandos draugas yra latvis Pauls Jonass, 2019 m. sezonui artėjant prie pusiaukelės užimantis 11 vietą MXGP čempionate.
„Zelta Zirgs" trasoje sportininkai varžytis pradės nuo pat šeštadienio ryto, o apdovanojimai numatomi sekmadienį apie 18 val.

Anykščiuose – greičiausi lietuviai

Praėjus savaitei po MXGP etapo Latvijoje motokroso gerbėjų žvilgsnis grįš į Lietuvą – atnaujintoje Anykščių Mickūnų trasoje birželio 22-23 dienomis vyks antrasis šalies čempionato etapas. Jame dalyvaus ne tik greičiausi lietuviai, bet ir svečias iš Latvijos, dalyvavęs ne viename MXGP etape, Matiss Karro. Lietuvoje jis dažnas svečias – dalyvavo praėjusių metų šalies čempionato finale Utenoje (abiejuose važiavimuose užėmė antrąją vietą, nusileidęs tik MXGP dalyviui estui Tanel Leok), „Arenacross" varžybose, o paauglystėje varžydavosi visame Lietuvos čempionate.
Mickūnų trasoje birželio 22 dieną, šeštadienį vyks jaunųjų motokrosininkų (klasių 50, 65, 85, MX1M, MX2M) bei veteranų varžybos. Sekmadienį į trasą išvažiuos keturračiai, greičiausių klasių MX1, MX2 bei 125 sportininkai, motociklai su priekabomis.
Ši trasa – 1,6 km ilgio, atnaujinta tik prieš 2018 m. sezoną. Trasos administravimą perėmusio Luko Pakelčio iniciatyva pakoreguoti senieji tramplinai, įrengti nauji, keitėsi pati konfigūracija. Praėjusiame sezone Mickūnų trasoje vyko Lietuvos motokroso taurės varžybos – renginys sulaukė didelio susidomėjimo, tad šiemet nuspręsta į Anykščius grąžinti ir aukščiausio lygio varžybas – Lietuvos čempionatą.

Lietuvos motociklų sporto federacijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykštėnas pademonstravo, kaip važiuoja pasaulio elitas

  Šį savaitgalį Anykščių r., Mickūnų MX parke, startavęs Lietuvos motokroso čempionatas žadėjo net kelias intrigas. Praėjusį šeštadienį daugybės dėmesio sulaukė mažiausi dalyviai bei pirmą kartą startavusi čempionato Moterų įskaita. Sekmadienį didele gausa stebino Pradedančiųjų klasė, o Pasaulio motokroso čempionato dalyvis Arminas Jasikonis vertė aikčioti ir dėl greičio, ir dėl įspūdingų šuolių nuo 14-os trasos tramplinų.

 • Motociklų sporto čempionų laimėjimų kraitė – įspūdinga

  Praėjusį savaitgalį viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyko iškilmingas Motociklų sporto federacijos metinių apdovanojimų vakaras. Utenos motokroso komandai UtenaRacingSchool.lt buvo suteiktas 2019 metų Lietuvos čempionų vardas.

 • Atkakliausios varžybos Utenoje išrikiavo čempionus

  Praėjusį savaitgalį Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 metų Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Daugiau nei šimtas sportininkų varžėsi įvairiose klasėse – nuo pačių silpniausių, 50 kub. cm variklius turinčių motociklų, iki galingų dviviečių su priekabomis ar itin greitų MX1 klasės. Utenoje paaiškėjo ir naujieji Lietuvos motokroso čempionai.

 • Paaiškėjo pirmieji Lietuvos motokroso čempionai

  Klausimų po priešpaskutinio Lietuvos motociklų kroso čempionato etapo Šiauliuose yra dar daugiau nei buvo prieš jį. Likus vienam etapui iki šalies čempionato pabaigos Lietuvos čempionai daugelyje klasių, kaip ir prizininkai, dar nežinomi. Greičiau priešingai – dėl šiemet įvestos papildomos „vieno minuso“ taisyklės intriga klasėse tik padidėjo ir išliks iki pat paskutinio etapo.

 • Greičiausi Lietuvos motokrosininkai vėl džiugino anykštėnus

  Praėjusį savaitgalį Anykščių rajone esančioje Mickūnų trasoje vyko antrasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Tūkstantinė į varžybas susirinkusi minia atkaklias kovas stebėjo dvi dienas – ir šeštadienį, ir sekmadienį. Nuo ryto iki vakaro trasoje varžėsi stipriausi Lietuvos motociklų kroso sportininkai. Renginyje lenktyniavo ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš artimiausių užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir kitų.

 • Kas nulėmė, kad Anykščiai grįžo į Lietuvos motociklų kroso elitą?

  Jau šį šeštadienį Anykščių rajone, Mickūnų motokroso parke, prasidės Lietuvos motociklų kroso čempionato antrojo etapo varžybos. Anykščiai į Lietuvos čempionato kalendorių sugrįžta po kelerių metų pertraukos – trasa buvo rekonstruota, tramplinai atnaujinti, išplatinti, pakito ir konfigūracija – dabar sportininkai važiuoja laikrodžio rodyklės kryptimi.

 • Alių motokroso trasa turi naują šeimininką

  Utenos rajono Alių kaime esančios motokroso trasos, kurioje jau trejus metus nebuvo vykdomos varžybos, laukia atgimimas. Alių trasą pastaraisiais metais motokrosininkai ne veltui pašaipiai vadino kultūrine pieva. Šiam žingsniui kelią atvėrė balandžio mėnesį vykęs Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu pritarta, kad Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Utenos rajono savivaldybės tarybos vardu įregistruotų motokroso trasą Alių kaime, Utenos seniūnijoje. Patikėjimo teise minėta trasa prieš kurį laiką perduota valdyti Utenos daugiafunkciam sporto centrui (toliau – Utenos DSC).

 • 20-metį švenčiantis „Porteris“ augina jaunąją motokrosininkų kartą

  Gruodžio 10 dieną (sekmadienį) Utenos kultūros cen­tre susibūrė motociklų sportui neabejingi uteniškiai – čia griausmingai buvo minimas daugkartinio Lietuvos čempiono – Utenos motokroso klubo „Porteris“ – 20-asis gimtadienis. Šventinio vakaro metu padėkos žo­džiai liejosi laisvai – buvo pagerbti sportininkai, tre­neriai, technikos inžinieriai, rėmėjai ir visi kiti, kurie didesniu ar mažesniu indėliu prisidėjo prie „Porterio“ sėkmės. 20-mečio sportininko nominacija atiteko titu­luočiausiam klubo nariui uteniškiui Nerijui Rukštelai. Renginį vainikavo jaukus Sauliaus Prūsaičio koncertas ir „Viduramžiai LT“ komandos ugnies, pirotechnikos, specialiųjų efektų bei muzikos šou.

 • Nerijus Rukštela tapo absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu

  Sekmadienį link Dauniškio ežero iš visų pusių plūdo uteniškiai ir miesto svečiai. Kas po vieną, kas įsikibęs į parankę antrajai pusei ar atžygiavęs su visa šeima, visi troško padėkoti vienam geriausių Utenos rajono sportininkų, daugkartiniam Lietuvos motokroso čempionui ir prizininkui, aštuonerių metų iškovojusiam Pasaulio vaikų motokroso čempiono vardą, – 21-erių uteniškiui Nerijui Rukštelai. Sportininkas Panevėžyje dalyvavo penktajame Lietuvos motokroso čempionato etape, kurį sėkmingai įveikęs parvežė gimtajam miestui auksinę suaugusiųjų Open klasės pergalę ir tapo absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu.

 • Sekmadienį – Nerijaus Rukštelos šventinis vakaras

  Rugpjūčio 16 d. šalia Dauniškio ežero vyks renginys, kurio metu visi galės susipažinti su auto-moto sportu, nusifotografuoti prie motociklų, ralio ir drago automobilių, džipų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2144
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:48617
Šį mėnesį apsilankė:81334
Viso (nuo 2015-02-16):14105326
Šiuo metu naršo:
115
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!