AktualijosEdmundas Pupinis: „Utenoje didžiausia problema – verslo investicijų pritraukimas“
2016 kovo 07, Pirmadienis 08:38

Edmundas Pupinis: „Utenoje didžiausia problema – verslo investicijų pritraukimas“

Edmundas Pupinis: „Utenoje didžiausia problema – verslo investicijų pritraukimas“
 • Vytautas AUKŠTAITIS
 • 18 foto

Artėjant Seimo rinkimams Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Utenos skyrius kandidatu į Seimą rinkimuose jau iškėlė Utenos rajono savivaldybės tarybos narį, Utenos regioninio profesinio mokymo centro Suaugusiųjų mokymo skyriaus vadovą Edmundą Pupinį. Jis į Uteną pasikvietė grupę Seimo narių ir su kiekvienu iš jų per savaitę aplankė daug kolektyvų, susitiko su įmonių ir organizacijų vadovais, daug dėmesio skyrė tiesioginiams pokalbiams su gyventojais.

Pasak kandidato, susitikimų ciklas, užsitęsęs savaitę, buvo labai naudingas ne tik Seimo nariams, bet ir jam pačiam. „Tai lyg ir tam tikra nauja pažintis, tiesioginis Seimo narių ir mano, kaip rajono politiko, darbas būti kolektyvuose, domėtis jų problemomis, su kuriomis susiduria žmonės, dirbantys įvairiose sferose ir gyvenantys mūsų bendruomenėse", – sakė E. Pupinis ir pridūrė, kad kiekvieno politiko pareiga žinoti, kuo kvėpuoja rinkėjai.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras vizito metu susitiko su Utenos kolegijos studentais bei dėstytojais. Seimo narys akcentavo, kad jam, dalyvaujant susitikimuose su policijos, prokuratūros pareigūnais, apylinkės teismo teisėjais ir vadovais, Utenos apskrities ugniagesiais, kurie Seimo nariui paliko gerą įspūdį, buvo svarbu pamatyti tikrą gyvenimą, kur nestokojama problemų, dar kartą jas įvardyti. „Viena svarbiausių mūsų šalies struktūrų – policija – naujame raidos etape. Utenos apskrities policijai vadovauja tikrai išmanantys savo darbą profesionalai, todėl valstybė ir tam tikros institucijos turi suprasti jų sudėtingo darbo situacijas ir padėti", – įsitikinęs S. Šedbaras. Susitikime su Utenos trečiojo amžiaus universiteto senjorais paskaitos ,,Seimas. Kas tai?" metu papasakojo apie įstatymų priėmimo tvarką, Seimo nario darbotvarkę sesijos metu. Po paskaitos E. Pupinis ir S. Šedbaras atsakė į susirinkusiųjų klausimus.
Kitą dieną į Uteną atvykęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas, buvęs LR socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys su E. Pupiniu apsilankė krizių centre „Angelų pieva", kuriai vadovauja kun. Saulius Kalvaitis, susitiko su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus darbuotojais, domėjosi teritorinės darbo biržos kolektyvo sprendžiamomis problemomis, nuvyko į socialinės globos namus Atkočiškėse. Labai šiltas pokalbis tarp E. Pupinio ir R. Dagio įvyko su Utenos tėvų asociacijos aktyvu. ,,Pastaraisiais metais mažėjantis gimstamumas, dažnai pasitaikančios socialinės problemos šeimose dėl menko pasirengimo šeimyniniam gyvenimui, atsakomybės stokos, piktnaudžiavimo alkoholiu verčia ieškoti kompleksinio problemos sprendimo, – sakė E. Pupinis. – Šių problemų neįmanoma išspręsti vien keičiant ir tobulinant įstatymus. Turi keistis ir pati visuomenė, vietos valdžia taip pat privalo būti kur kas jautresnė ir dėmesingesnė šeimų problemoms."
Seimo Ekonomikos komiteto narys, buvęs LR ūkio ministras (2008–2011 m.) Dainius Kreivys Utenoje mato daug problemų. Apsilankęs kūrybinių industrijų centre „Taurapilis", kai kuriose miesto įmonėse, pasikalbėjęs su individualios įmonės vadovu Algiu Kauliniu Pakalniuose D. Kreivys atkreipė dėmesį, kad Utenoje per mažai investicijų. Miestas kol kas gyvuoja tik dėl senųjų įmonių ekonomikos plėtros ir jų vadovų pasiaukojančio darbo. Plyno lauko investicijų, kaip pastebėjo Seimo narys, per dešimtmetį į miestą neatėjo. Anot D. Kreivio, dar viena problema – Utenoje nėra industrinio arba pramoninio parko, kuriame galėtų kurtis nauji investuotojai. „Tai bene vienintelis didesnis miestas arba apskrities centras Lietuvoje, kuriame nėra ne tik investuotojų, bet ir industrinio parko, kuriame galėtų kurtis lietuviško ir užsienio kapitalo įmonės, – pastebėjo D. Kreivys. – Utenos valdžia smarkai vėluoja, nes buvusių Lietuvos pramonės centrų savivaldybės industrinius parkus steigė pasinaudodami Europos Sąjungos (ES) lėšomis, todėl, mano manymu, vienas iš pagrindinių Utenos savivaldybės vadovų uždavinių turėtų būti kuo skubesnis industrinio parko kūrimas."
Jo mintis patvirtino ir E. Pupinis, sakydamas, kad į verslui reikalingos infrastruktūros plėtros ar į verslo pritraukimo projektus Utenoje per pastaruosiuos penkiolika metų nieko neinvestuota. ,,1999 metais man vadovaujant Utenos rajono savivaldybei buvo įsteigtas industrinis parkas, tačiau pasikeitus valdančiajai daugumai beveik visa industrinio parko žemė buvo privatizuota. Visa laimė, kad mieste dar yra ir gana sėkmingai dirba senosios didžiosios įmonės, turime pasiaukojančiai dirbančių įmonių vadovų, kurie savo iniciatyva daro viską, jog į veikiančias įmones investuotų arba jie patys, arba jų užsienio partneriai", – akcentavo E. Pupinis.
Kalbėdamas su rajono bendruomenių atstovais Sudeikiuose ir Kuktiškėse, E. Pupinis atkreipė dėmesį, kad vietinei valdžiai trūksta jautrumo sprendžiant kaimiškų bendruomenių problemas. Utenos valdžia vengia diskusijų dėl uždaromų pradinių mokyklų ir darželių. Nors socialdemokratų vadovaujamos vyriausybės programoje buvo žadama saugoti kaimo mokyklas ir keisti mokyklų finansavimo modelį pereinant prie klasių komplektų, o ne mokinių krepšelio finansavimo, pažadai ir liko pažadais. Šiuose susibūrimuose dalyvavo ir Seimo narys, Audito komiteto pirmininkės pavaduotojas Donatas Jankauskas. Baigiantis dar vienai susitikimų dienai kalbėdamas apie šiandienines problemas Utenos regiono vietos veiklos grupėje, kuriai vadovauja Jolita Umbrasienė, pabrėžė valdžios nerangumą sprendžiant bendruomenių finansavimo ir kitas problemas, su kuriomis susiduria vietos veiklos grupės, siekiančios į bendruomenes pritraukti kuo daugiau ES lėšų. Seimo narys jaudinosi, kad ši Vyriausybė iš bendruomenių atėmė lėšas, du procentus mokesčių mokėtojų nepaskirstytų pajamų mokesčių dalį, kuri vadovavimo Socialinių reikalų ir darbo ministerijai metu jo iniciatyva buvo paskirstoma seniūnijoms. ,,Tai tiesiog žiaurus smūgis bendruomenėms, iš esmės mažinantis jų savarankiškumą", – sakė Seimo narys.
Kaimo reikalų komiteto narys, buvęs žemės ūkio ministras (2008–2012 m.) Kazys Starkevičius apsilankė bendrovėje „Rokiškio pienas", kur daugiausia dėmesio skyrė pokalbiui su rajono ūkininkais. Apsilankęs jaunojo ūkininko Mindaugo Kinderio ūkyje, Seimo narys džiaugėsi puikiomis jo ekonomikos žiniomis, jo užsibrėžtu tikslu plėsti ūkį, domėjosi sunkumais, kurių kyla nelengvame šiandienio žemdirbio kelyje. E. Pupinis ir K. Starkevičius, užsukę pas Leliūnų krašto ūkininkę Valę Kulakauskienę, domėjosi jos rūpesčiais, kurių kilo dėl tiesioginių išmokų.
E. Pupinis į Utenos rajono savivaldybės tarybą buvo renkamas nuo 1997 m., 1997–2000 m. buvo Utenos rajono savivaldybės meru, 2000–2004 m. vadovavo draudimo kompanijos Utenos regiono padaliniui, 2004–2008 m. ir 2008–2012 m. kadencijoms Utenos vienmandatėje apygardoje buvo išrinktas Seimo nariu, dirbo Ekonomikos, Audito, Europos reikalų komitetuose, buvo Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku. Šiuo metu E. Pupinis jau antrą kadenciją yra Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas, opozicijos lyderis. Svarbiausiu prioritetu rajone įvardija verslo investicijų pritraukimą, tinkamą dėmesį, savalaikį problemų sprendimą švietimo sistemoje ir bendruomeninės savivaldos plėtrą.

Autoriaus nuotr.                                                         

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Teisingumo ministerija politines partijas kviečia teikti narių sąrašus

  Teisingumo ministerija primena, kad vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Partijos sąraše turi būti ne mažiau kaip 2000 narių.

 • Dirbti Lietuvai prisiekė Seimo narys E. Pupinis

  Pirmadienį, lapkričio 14 dieną, 2016–2020 metų kadencijos Seimas susirinko į pirmąjį posėdį. Parlamento darbas prasidėjo iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, kur prisiekė visi 141 į naują parlamentą išrinkti politikai. Trečią kartą priesaikos jaudulį išgyveno ir Seimo narys konservatorius Edmundas Pupinis, kuris mūsų rajone rinkimų metu sulaukė didžiausio uteniškių pasitikėjimo.

 • Išeinantys socialdemokratai kelia šildymo kainas

  Pridėtinės vertės mokesčio didinimas šildymui – tai dar vienas pavyzdys, kaip šalies ekonominio augimo akivaizdoje dėl neūkiškumo ir nepagrįstai padidintų valdžios išlaidų vėl kenčia paprasti žmonės. Savo kadenciją baigianti Algirdo Butkevičiaus vyriausybė, nesugebėdama subalansuoti šalies biudžeto, visas problemas nusprendė spręsti paprastų, daugiabučiuose gyvenančių žmonių sąskaita. Vyriausybė surado būdą, kaip atgal į biudžetą surinkti keliais eurais padidintas minimalias algas, mokytojų atlyginimus, pensininkams neva padidintas pensijas. Davė po kelis eurus, o atgal į biudžetą paims po keliasdešimt.

 • Profesinis rengimas suteiks darbo rinkai reikalingus įgūdžius ir gebėjimus

  Susitikime, vykusiame su buvusia finansų ministre, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonyte, Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Jaunimo bendruomenės vadove Aiste Gedviliene ir kandidatu į Seimo narius bei rajono savivaldybės tarybos nariu Edmundu Pupiniu Utenos švietimo įstaigose ir vienoje iš Lietuvos bei Danijos siuvimo įmonių „Engel Dali" buvo kalbama apie naują TS-LKD planą Lietuvai.

 • Konservatoriai turi planą ir ketina sukurti 147 tūkstančių naujų darbo vietų

  Gegužės mėnesio pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija pradėjo rinkimų turą po Lietuvą su „Nauju planu Lietuvai". Turo metu organizuojami susitikimai bei diskusijos su partijos lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu, partijos vadovybe bei šios partijos kandidatais šių metų rinkimuose į Seimą. Po vizitų į kitus rajonus šią savaitę TS-LKD delegacija lankėsi ir Utenoje.

 • Antanas Guoga atsisako Australijos pilietybės

  Europos Parlamento narys Antanas Guoga pradeda Australijos pilietybės atsisakymo procedūras.

  Į Australiją išvyko dar vaikas

  „Atsisakau Australijos pilietybės ne dėl rinkimų, o gerbdamas Lietuvos teisinę santvarką. Suvokiu, kad negaliu būti pilnaverčiu Lietuvos politinio gyvenimo dalyviu ir visu pajėgumu prisidėti kuriant klestinčią Lietuvą, turėdamas dvi pilietybes", – sakė A. Guoga.

  Teisę į dvigubą pilietybę A. Guoga įgijo remiantis LR pilietybės įstatymu, kur galimybė turėti ir kitos šalies, ir Lietuvos pilietybę numatoma iš Lietuvos
  iki 1990 m. kovo 11 d. pasitraukusiems išeiviams. A. Guoga į Australiją dėl šeimyninių aplinkybių išvyko 1984 m., būdamas 11 metų. Australijos pilietybę įgijo mamos prašymu; priesaikos šiai valstybei nėra davęs.

 • Socialdemokratą iš kėdės išstūmė konservatorius

  Utenos rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos pirmininko kėdę socialdemokratas Jonas Spietinis turės perleisti konservatoriui Egidijui Puodžiukui.
  Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pakeistas 2015 m. gegužės 28 d. sprendimas ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės antikorupcinės komisijos sudarymo ir jos veiklos nuostatų patvirtinimo", komisijos pirmininku vietoje socialdemokrato J. Spietinio skiriant konservatorių E. Puodžiuką. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad jeigu yra paskelbta savivaldybės tarybos opozicija, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras meras teikia opozicijos siūlymu. Opozicinė Utenos rajono tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija į Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas pasiūlė Egidijaus Puodžiuko kandidatūrą.

 • Tarnauti tautai prisiekė 25 politikai

  Antradienį vykusiame pirmame rajono savivaldybės tarybos posėdyje (toliau – Taryba) LR Konstitucijai prisiekė visi 25 naujai kadencijai išrinkti penkioms rajono partijoms atstovaujantys nariai (anksčiau jų buvo aštuonios). Priesaiką priėmė Utenos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė. Šiame apskritai šalyje pirmame tarybos posėdyje patvirtinta pirmoji Liberalų frakcija ir išrinktas mero pavaduotojas. Kitų pareigybių skyrimas atidėtas iki kito Tarybos posėdžio, vyksiančio 23 šio mėnesio dieną. Tarybos darbą stebėjo ir, kaip sakė „Utenos dienai", patirties sėmėsi naujai išrinktas, tačiau dar nepatvirtintas Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

 • Vilija Blinkevičiūtė: Europos Parlamente – Lietuvos aktualijos

  Įsibėgėjo naujos kadencijos Europos Parlamento (EP) darbas. Apie svarstomus Europos Sąjungos (ES) klausimus teiraujamės europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės.

  Kokį reikšmingiausią naujos kadencijos EP įvykį galėtumėte išskirti?
  Man buvo labai svarbus susitikimas su Šv. Tėvu Pranciškumi, kuris lankėsi EP. Pagrindinė jo kalbos mintis buvo ta, kad ES yra taikos ir bičiulystės projektas, kurio centre turi būti orus žmogus. ES, norėdama kurti ateitį, privalo atsigręžti į vertybes, kurių pagrindu ji buvo sukurta – tai solidarumas, subsidiarumas, asmens orumu paremtas humanizmas, sakė popiežius. Jo išmintingi žodžiai mums buvo gera paskata siekiant padaryti ES geresnę ir gebančia rasti tinkamą atsaką į visus laikmečio iššūkius.

 • Liberalų sąjūdis uteniškiams pristatė Utenos rajono viziją

  Kaip rodo paskutinės sociologinės apklausos, šiandien Liberalų sąjūdis tarp šalies partijų įsitvirtino antroje vietoje ir tapo rimta politine jėga ne tik Utenos rajone, bet ir visoje šalyje. Artėjančiuose savivaldos rinkimuose mūsų krašto žmonės turės galimybę pasirinkti patyrusią bei ambicingą komandą, kuri pasiryžusi rimtiems iššūkiams. Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus nariai A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje susitikę su uteniškiais dar kartą patvirtino, jog jie geba ir žino, kaip padaryti, kad Utenoje gyventi, kurti ir dirbti būtų dar geriau.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8668
Vakar apsilankė:6715
Šią savaitę apsilankė:38411
Šį mėnesį apsilankė:131938
Viso (nuo 2015-02-16):10022940
Šiuo metu naršo:
86
2019-04-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!