Išimami dantų protezai ar implantai: ką pasirinkti?

Visi esame girdėję posakius apie šypsenos svarbą žmogaus socialiniame gyvenime: ji padeda užmegzti santykius su kitais žmonėmis ar sudaryti gerą įspūdį. Taigi praradęs galimybę plačiai šypsotis žmogus susiduria su daugybe ne tik sveikatos, bet ir psichologinių problemų. Laimė, kad šiuolaikinė odontologija dantis praradusiems žmonėms gali suteikti greitą ir kokybišką pagalbą. Konkretų dantų atkūrimo būdą visuomet padiktuoja individuali kiekvieno paciento situacija. Šį kartą plačiau aptarsime be visų ar daugumos dantų likusių pacientų pasirinkimą nešioti išimamus protezus ar rinktis dantų implantaciją „All on 4“.

Kodėl netenkama visų žandikaulio dantų?

Vyresnio amžiaus gyventojų dantų būklė odontologams kelia didžiulį susirūpinimą. Skaičiuojama, kad dauguma 50–60 metų sulaukusių žmonių jau nebeturi daugiau kaip pusės savo dantų. Tai lemia keletas priežasčių. Visų pirma, nepakankama burnos higiena. Net jeigu kruopščiai išvalote dantis, naudojate dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį, tai negarantuoja, kad pašalinate visas kietąsias apnašas. Taigi jeigu reguliariai nesilankote pas burnos higienos specialistą, gresia periodontitas, kuris ir yra pagrindinė dantų netekimo priežastis.

Kitas veiksnys, lemiantis, kodėl vyresnio amžiaus žmonės kreipiasi į dantų protezuotoją, yra žalingi įpročiai. Jiems priskiriami rūkymas, kavos, gazuotų gėrimų ir alkoholio vartojimas, dėl kurių 3–4 kartus padidėja dantų apnašų susidarymas, ima kraujuoti dantenos, išauga galimybė susirgti dantų ėduonimi, pažeidžiamas ir nudažomas emalis. Taip pat tarp dantų netekimo priežasčių specialistų minimas ir vitaminų A, C, D, K stygius, dėl kurio atsiranda emalio įtrūkimų ar dantenų kraujavimas.

Protezas stiklinėje“

Išimami dantų protezai, be abejo, yra kur kas geriau nei gyventi be dantų. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti dailius, patogius ir puikiai prie dantenų priglundančius išimamus protezus, todėl dauguma pacientų su jais jaučiasi komfortiškai, gali kokybiškai sukramtyti maistą ir drąsiai šypsotis.

Tačiau yra ir trūkumų, kurie ypač juntami kelionėse ar prireikus nakvoti ne namuose. Kad protezo plokštelė tvirtai laikytųsi, ji paprastai prie gomurio fiksuojama specialiais „klijais“, tačiau dantų protezai nebūtinai laikosi taip ilgai, kaip norėtųsi. Taip pat, kaip ir natūralius dantis, dantų protezus būtina valyti, o nakčiai dar ir pamerkti į vandenį ar specialų skystį. Kartais žmogui sunku įprasti nešioti išimamus protezus, skundžiamasi, kad nepakankamai juntamas maisto skonis. Viso to galima išvengti pasirinkus kitą, daug patvaresnį ir patogesnį prarastų dantų atkūrimo būdą – implantaciją, kurios rezultatai užtikrinami visam žmogaus gyvenimui.

Išimamų protezų alternatyva – dantų implantai

Dantų atkūrimas implantais – patikimas būdas, padedantis žmogui atgauti prarastus dantis, o su jais ir pasitikėjimą savimi bei gyvenimo kokybę. Dantų implantai gaminami iš specialiai apdoroto titano, todėl gerai įauga į žandikaulį, taigi jų funkcionalumas ir estetinis vaizdas nepalieka jokių abejonių. Prieš atliekant dantų implantaciją, pacientai nuodugniai ištiriami, įvertinama burnos ertmės ir kaulo būklė, esamos ligos, bendra paciento savijauta. Rizikos veiksniais laikomi tokie negalavimai kaip cukrinis diabetas, kraujo krešumo sutrikimai, reumatas ar chemoterapinis gydymas. Atlikus implantaciją, pacientams rekomenduojama nerūkyti, kad nebūtų apsunkintas gijimo procesas.

Dantų implantai naudojami ne tik pavieniams dantims atkurti, jie gali atlikti ir tiltelio funkciją arba ant keturių implantų gali būti tvirtinami visi vieno žandikaulio dantų protezai. Būtent ši implantavimo sistema gelbsti visų žandikaulio dantų netekusius pacientus ir laikoma vienu patikimiausių ir ekonomiškai naudingų būdų, padedančių vėl plačiai šypsotis.

„All on 4“ sistema išpildo svajones

Įsivaizduokite, jeigu tektų visus žandikaulio dantis atkurti įsukant atskirus implantus. Procedūra taptų labai ilga ir sudėtinga, o finansinė jos vertė prilygtų sumai, apie kurią net sunku pagalvoti. Todėl egzistuoja gydymo koncepcija „All on 4“ (iš anglų k. išvertus „viskas ant 4“), kurią taikant naudojami tik keturi implantai vienam žandikauliui, iš kurių du galiniai yra ilgesni ir pasvirę. Šie ilgesni implantai sukuria geresnį sąlytį su kaulu, todėl gelbsti, kai paciento kaulo tūris yra sumažėjęs.

Šis gydymo metodas sėkmingai taikomas jau daugiau kaip 15 metų ir yra tapęs puikia alternatyva išimamas dantų protezų plokšteles nešiojantiems pacientams. Implantais atkurti dantys yra stabilūs, todėl nėra baimės kramtyti kietą maistą, o skonis juntamas taip pat, lyg valgytumėte su savo natūraliais dantimis.

Kadangi implantams reikia laiko prigyti, po operacijos pacientai naudoja laikinus stabilius visos burnos protezus, padedančius atkurti kramtymo ir estetinę funkciją. Po kelių mėnesių, laikinus protezus pakeitus nuolatiniais, jau galima džiaugtis ne tik patogiu kramtymu bei aiškia kalba, bet ir gražia šypsena bei sugrįžusiu pasitikėjimu savimi. „All on 4“ šiuo metu yra pažangiausia dantų atkūrimo technologija, išpildanti pacientų svajonę gyventi kokybiškai, be diskomforto ar baimės šypsotis.

Gyvename laikais, kai visose srityse turime daugybę pasirinkimų. Dantų protezavimas – ne išimtis, todėl kiekvienas, kartu su specialistais, galime įsivertinti, koks dantų protezavimo būdas tinkamesnis, atsižvelgiant į mūsų sveikatos būklę ir, žinoma, turimas galimybes.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas