Ant Ladakalnio skambėjo dainos, sutartinės, legendos…

Projektų „Skambančios Ignalinos legendos” ir „Saloj sutarysma“ renginys saulėtą šeštadienį kvietė pabūti ant didingojo Ladakalnio ir paklausyti senųjų sutartinių, padavimų ir legendų apie mūsų krašto praeitį ir jos paliktus gamtos ženklus: kalnus, piliakalnius, kaimus, ežerus, akmenis, apie deivę Ladą ir kunigaikštį Lengvenį, įspūdingą kalną tarp šešių ežerų atradusį…

Po Ladakalnio ąžuolu skambėjo ir „Baltų varnų” dueto nuostabios dainos, buvo sutikti folkloro ansambliai iš Ignalinos, Molėtų, Zarasų, Visagino, Utenos… Legendas porino etnografė Sigutė Mudinienė ir jaunieji pasakoriai iš Didžiasalio Jurgita ir Algirdas Pauliukėnai. O tų legendų Ignalinos krašte – neišsemiama gausybė. Ne veltui Norbertas Vėlius, čia jų apie 250 užrašęs, sakė, kad tai legendų ir padavimų kraštas.

Vėliau renginio dalyviai ir svečiai aplankė etnografinį Salų II kaimą, apžiūrėjo jo sodybas, džiaugėsi dar žydinčia gamta. Buvo pristatyta meninių fotografijų paroda „Langai“, žiūrėtas filmas„Aukštaitija“. Renginyje koncertavo folkloro ansambliai „Čiulbutė“ (Ignalina), „Alsūnė“ (Molėtai), „Seluona“ (Zarasai), „Brėkšta“ (Visaginas), „Sėdauta“ (Utena).

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas