Mažeikiškiams – „Lietuvos garbės“ apdovanojimas

Kovo 11-osios vakarą Vilniaus rotušėje surengtoje „Lietuvos garbės“ apdovanojimų šventėje buvo įteiktos simbolinės statulėlės už metų drąsą, metų stiprybę, metų angelą sargą, metų pasiaukojimą, kitus nuopelnus.


Apdovanojimą atsiima Eligijus Girdenis ir Damir Samarin. Nuotr. iš „Lietuvos garbės“ organizatorių archyvo (autorius – Dmitrij Kudriavcev)

„Metų ateities švyturių“ apdovanojimas atiteko Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviams Eligijui Girdeniui ir Damir Samarin, neregiams ir silpnaregiams skirto stalo žaidimo „Brailliant“ autoriams.

Siekia atkreipti visuomenės dėmesį

Eligijaus ir Damir šeimose sąmoningai vengiama laiką leisti prie televizoriaus, todėl TV3 rengiamų „Lietuvos garbės“ apdovanojimų tradicija mažeikiškiams gimnazistams nebuvo gerai žinoma.

„Žinojau, kad tokie apdovanojimai vyksta, už ką jie yra skiriami, tačiau, kol pats juose nedalyvavau, nesupratau jų masto. Iš pradžių, kai Eligijus pranešė, jog su juo susisiekė TV3 televizija, neteikiau šiam faktui tokios reikšmės, kokios šie apdovanojimai yra iš tiesų verti“, – „Santarvei“ pasakojo Damir.

Eligijus sakė, kad per visą laikotarpį, kai, padedant gimnazijos mokytojams Rimai Meldaikienei ir Raimondui Milėškai prasidėjo „Brailliant“ kūrybinis procesas, iki dabar, kai jų rankose – vienas iškiliausių apdovanojimų, jie nebuvo išdrįsę apie tai nė pagalvoti.

Vaikinai tvirtino nesitikėję, kad jų kurtą žaidimą pastebės visa Lietuva, kad jis bus įvertintas „Lietuvos garbe“. Gimnazistų, kartu su kitomis jaunosiomis bendrovėmis dalyvaujančių jaunimo verslumo programoje „Accelerator_x“, tikslas buvo padėti regos negalią turintiems žmonėms, noras sukurti jiems tinkantį stalo žaidimą.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos jaunosios bendrovės sukurtas žaidimas „Brailliant“ Turkijoje surengtame festivalyje pelnė 2-ąją vietą. Gimnazistai Eligijus Girdenis ir Damir Samarin bei jų mokytojai Rima Meldaikienė ir Raimondas Milėška (grupė kairėje) su mokinių verslumo festivalio „Gen-E 2023“ trečios vietos prizininke – Sakartvelo komanda. Nuotr. iš festivalio organizatorių archyvo

Ruošiamasi masinei gamybai

Eligijus ir Damir šiandien gyvena masinės gamybos starto nuotaikomis – vyksta paskutiniai pasitarimai su gamintojais ir partneriais.

D. Samarin pažymėjo: nors ir atrodo, jog projektas labai nepasistūmėjo į priekį, progresas yra. Kol kas sunku prognozuoti, kada „Brailliant“ pasieks parduotuvių lentynas, bet vaikinai tikisi jau vasaros pradžioje žaidimą parvežti į Lietuvą.

„Esame stipriai pasistūmėję masinės gamybos procese, šiomis dienomis tikslinamės paskutines detales su silpnaregiais ir kitais išmanančiais žmonėmis, siekdami tobulo varianto, nes viena klaida gali kainuoti dešimtis tūkstančių eurų. Džiaugiamės, kad nepradėjome gamybos anksčiau, nes iš to, kiek pakitimų, nors ir minimalių, atlikome per kelis mėnesius, matome, jog tai būtų kainavę labai daug“, – pasakojo Eligijus.

Ateitis – kartu su „Brailliant“

Eligijus ir Damir – abiturientai, jie ruošiasi artėjantiems valstybiniams brandos egzaminams. Kol kas svajones apie profesiją, studijas ir universitetus paliekantys ateities sprendimams vaikinai užtikrinti: „Visi mūsų rytojai bus kartu su „Brailliant“, tikrai nesustosime to daryti ir tai – ne pabaiga.“

Dalyvaudami įvairiose mugėse, konkursuose ir renginiuose, žaidimo „Brailliant“ autoriai turėjo galimybę prisiliesti prie verslo pasaulio, aplankyti įvairių universitetų, susipažinti ir pabendrauti su studentais.

„Pasirinkimas studijuoti aukštojoje mokykloje yra kiekvieno žmogaus asmeninis sprendimas ir tik jis sau gali pateikti atsakymą. Šiuo metu mano gyvenime vyksta daug skirtingų dalykų, nėra kada sustoti, įkvėpti ir pagalvoti, kur aš būsiu po kelerių metų. Gyvendamas tokiu tempu, kaip gyvenu dabar, negaliu priimti racionalaus ir svarbaus sprendimo, jis reikalauja šalto proto ir atkaklumo“, – mintimis apie ateitį dalijosi Damir ir šyptelėjo, prisiminęs, kaip pirmadienį sostinėje atsiėmė „Lietuvos garbės“ apdovanojimą, o antradienį Mažeikiuose, gimnazijoje, atsiskaitinėjo sakydamas viešąją kalbą.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientai dėkojo visiems už didžiulį palaikymą ir sakė, kad 2024 metų kovo 11-osios ilgai neužmirš.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas