Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais.

FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

Lietuvoje programa vyksta nuo 2015 m. Ir jau daugiau nei 100 moksleivių iš visos Lietuvos pasinaudojo galimybe praleisti mokslo metus JAV ir įgijo nepakartojamą patirtį. Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti vidurinių mokyklų moksleiviai, turintys negalią. Jiems taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai bei organizuojama papildoma pagalba atrankos ir programos metu. Jei norite sužinoti daugiau, susisiekite: flex.lt@americancouncils.org.

Konkursas yra atviras visiems moksleiviams, kurie yra:

  • Lietuvos Respublikos piliečiai;
  • gimę nuo 2006 m. liepos 15 d. iki 2009 m. liepos 15 d.;
  • šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje Lietuvoje;
  • moka anglų kalbą;
  • atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

FLEX stipendija suteikia vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal); mėnesines išmokas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus; apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams; priėmimą į JAV vidurinę mokyklą; pasirengimo programą prieš išvykimą į JAV ir po sugrįžimo į Lietuvą; programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse; medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Pirmame atrankos etape gali dalyvauti visi reikalavimus atitinkantys kandidatai. Jis vyksta iki 2023 spalio 10 d. ir susideda iš internetinės paraiškos ir trijų rašinių. Pirmo etapo paraišką reikia pateikti per dešimt dienų nuo pildymo pradžios: https://discoverflex.org/apply. Po paraiškos pateikimo, atrinkti dalyviai gaus pakvietimą į antrą turą, kurį sudaro trumpas anglų kalbos testas.

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Finalininkams, atsarginiams dalyviams ir jų tėvams bus pateikta informacija apie pasiruošimą išvykimui. Jie turės oficialiai raštu pranešti savo FLEX atstovui apie sprendimą priimti stipendiją bei pateikti visus reikalingus papildomus dokumentus.

Amerikos Tarptautinio švietimo taryba skelbia konkursą, organizuoja atranką į FLEX programą, supažindina su reikalavimais ir perka kelionės bilietus. 1974 m. įsteigtos Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti per švietimą gerinti valstybių tarpusavio supratimą, asmenų idėjų mainus ir bendradarbiavimą. Ji kuria, įgyvendina ir remia naujoviškas programas Jungtinėse Valstijose, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Daugiau informacijos: Internete: http://discoverflex.org; El.paštu: flex.lt@americancouncils.org; Facebook: www.facebook.com/flexlithuania; Telefonu: +370 677 20 092.
Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas