Vandens valymas – kaip tai vyksta?

Ar kada susimąstėte, kad vanduo, bėgantis iš jūsų čiaupo ar dušo galvutės, yra kruopščiai apdorotas bei turi atitikti tam tikrus kokybės standartus? Vandens valymas yra gyvybiškai svarbus procesas, užtikrinantis ne tik geriamo, bet ir buityje naudojamo vandens kokybę. Valymas dažniausiai susideda iš etapų, kurių metu iš vandens pašalinami teršalai, nuosėdos ir kenksmingi mikroorganizmai. Išvalytas vanduo vėl tampa tinkamas naudoti pagal paskirtį. Čia gali dalyvauti ne tik daugybė vamzdžių, bet ir specifiniai filtravimo įrenginiai, papildomi komponentai, tokie kaip pneumatiniai vožtuvai. Visi jie labai svarbūs siekiant kontroliuoti vandens srautą bei higieną sistemoje. Tad pasižiūrėkime, kaip įprastai vyksta vandens valymas.

Vandens valymo etapiškumas

Vandens valymas paprastai vyksta etapais. Tai yra griežtai reglamentuotas bei labai techniškas procesas. Kiekvienas etapas atlieka tam tikrą funkciją.

Pradžioje vanduo praeina parengtinį valymą, kurio metu jis košiamas pro grotas ir smėliagaudes, taip pašalinant stambesnes nuosėdas. Tada pradedamas nusodinimas, kai į vandenį prileidžiama specialių cheminių medžiagų (koaguliacija). Jos susijungia su taršos dalelėmis ir pastarosios tampa pakankamai sunkios, kad nusėstų dugne. Pneumatiniai vožtuvai reguliuoja šių cheminių medžiagų srautą, užtikrindami tinkamą maišymą ir reakciją talpose.

Kai dalelės koaguliuojamos, jos nusėda ant rezervuaro dugno. Viršuje esantis skaidrus vanduo pereina filtravimui. Tada įdarbinami veikliojo dumblo reaktoriai ir valoma biologiškai. Specialiai parinkti mikroorganizmai suvartoja vandenyje esančią organinę taršą ir vanduo vėl yra nusodinamas.

Tretinis valymas yra atliekamas su mechaniniais filtrais, kurie paprastai išdėstomi keliais etapais. Visas valymo procesas gali trukti nuo 4 iki 12 valandų. Apdorotas ir švarus vanduo vėl paleidžiamas į vandentiekį.

Kur vyksta vandens valymas?

Vandenvala paprastai užsiima specializuotos įmonės, jeigu jūsų objektas arba būstas prijungtas prie vandentiekio ir nuotekų tinklo. Individualiame objekte vandenį valyti gali ir atskiras įrenginys. Šios įmonės yra įsikūrusios beveik kiekviename mieste ar miestelyje. Didmiesčiuose jų gali būti net kelios. Pavyzdžiui, Niujorkas Jungtinėse Valstijose turi net 14 atskirtų vandenvalos stočių, kurios kartu, per dieną apdoroja net apie 5 mlrd. litrų vandens.

Nors vandens valymo technologijos pastaruoju metu labai patobulėjo, vis dar gali pasitaikyti situacijų, kada nuo vandens valymo stočių sklis nemalonus nuotekų kvapas. Tačiau šis procesas yra būtinas norint džiaugtis komfortiška kasdienybe namuose ar buityje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas