Ugniagesiai linki švenčių be nelaimių ir gaisrų

Švenčių laukia ir suaugusieji, ir vaikai. Neretai rūpesčių ir linksmybių šurmuly pamirštame, kad jos atneša ne tik džiugių, bet ir skaudžių akimirkų. Kaip rodo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento 2013 m. statistika, per praėjusių metų Kalėdas ir Naujųjų metų išvakarėse gaisruose žuvo 2 žmonės, (2012 m. – 12) ir kilo 305 gaisrai. Be to, neatsargus pokšinčių petardų ir sproginėjančių fejerverkų naudojimas per praėjusių metų žiemos švenčių laikotarpį sukėlė 14 gaisrų.

Tad jei norite išvengti skaudžių nelaimių, būtinai pasirūpinkite savo ir artimųjų saugumu. Pirotechnikos priemones įsigykite tik parduotuvėse, o prieš naudodami atidžiai perskaitykite instrukcijas. Uždekite jas kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių.
Naudodami fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipkite jų į žmones. Pirotechnikos priemones statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš uždegdami, nukreipkite jas į viršų ir atsitraukite saugiu atstumu.
Dera žinoti, kad neretai negalima numatyti, kokia trajektorija pirotechnikos priemonė gali nuskrieti. Užtenka tik nedidelės kliūties kelyje, kad jos kryptis pasikeistų. Būna, kad petardos įskrieja pro pravertą daugiabučio langą ar į balkoną, sukeldamos gaisrą. Kartais jų užtaisai būna galingesni nei nurodyta ant pakuotės. Todėl patiriama sunkių rankų ir akių traumų. Be to, niekada neleiskite pirotechninių gaminių sprogdinti vaikams.
Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nesiartinkite prie jo mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nebandykite jo ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį.
Kad neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, balkonuose nepalikite degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas taip pat prašo gyventojų atsargiai elgtis su ugnimi, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, o prieš išvykstant iš namų, būtina išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus ir nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos.
Daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs, kai ugniagesiai gelbėtojai iškviečiami per vėlai. Todėl pastebėjęs gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas