Magiškos nakties burtai

Kūčios – didelė šventė prie apeiginio stalo, lydima burtų, magiškų apeigų ir aukų. Dažnai žmonės stengdavosi išsiburti ilgą gyvenimą, laimingą santuoką ar turtus. „Utenos dienos” skaitytojams pateikiame keletą tokių prietarų.

– Kūčių vakarą paimkite knygą, pinigą (arba piniginę) ir krepšį (tinka ir kuprinė). Išdėliokite juos po kambarį. Tada nusisukus reikia mesti batą per save. Jei batas (bato priekis) bus nusisukęs į duris – jūs iškeliausite. Jei į pinigą (ar piniginę) – praturtėsite. Jei į krepšį (ar kuprinę) – būsite darbingas. Jei į knygą – teks pasimokyti ar pagilinti žinias.
-Kūčių naktį reikia išeiti į kiemą ir paklausyti, iš kurios pusės šunys loja. Iš kurios pusės išgirsit pirmiausia reikš, kad jūsų busimas vyras/žmona bus kilęs iš to krašto. jeigu neloja – gal tais metais dar nesutiksite savo antros pusės.
-Per Kūčias surinkite visus batus iš viso namo ir įdėkite į maišą ar krepšelį. Tada reikia juos imti po vieną iš maišto iš dėti eilute link durų. Kieno batas bus paskutinis (prie durų), tas pirmas išsikraustys iš tų namų.
-Išlydykite šiek tiek vaško. Išlydytą vašką pilkite į indą su šaltu vandeniu. Koks paveikslėlis išeis, to dalyko ateinančiais metais bus daug.
-Per Kūčias pasidėkite po pagalve dvilypį lazdyno riešutą. Kalėdų rytą įsidėkite jį į piniginę ir joje visada bus pinigų.
-Kūčių vakarą reikia apkabinti tvorą. Jei lyginis stulpelių skaičius – ištekėsi. Jei nelyginis – reikės laukti kitų metų.
-Kūčių vakarą merginos pasiima saują kūčiukų ir skaičiuoja. Jei lyginis skaičius – šiais metais susirasi mylimąjį, jei nelyginis – deja, teks laukti kitų Kūčių. Burtą reikia naudoti tik per Kūčias. Tuos kūčiukus po būrimo reikia suvalgyti.
-Kūčių vakarą reikia paimti keturis šiaudus – du ilgus ir du trumpus. Po vidurnakčio trauk vieną šiaudą. Jei ištrauksi (galvojant apie mylimą žmogų) ilgą, reiškia jis (ji) tave mylį, jei trumpą – nemyli.
-Kūčių vakarą reikia atsargiai su peiliu nulupti obuolio žievę ratu taip, kad ji nesutrūktų. Ją reikia mesti per galvą atgal. Kaip nukritusi žievė susiraitys ant žemės, taip skaitykite pirmąją mylimojo (-osios) vardo raidę.
-Kūčių naktį prieš einant miegoti po pagalve pasidėk veidrodį. Ir ką tą naktį susapnuosi, tas išsipildys.
-Ilgiausiai valgęs Kūčių vakarienę – ilgiausiai gyvens.
-Kas pirmas pavalgys Kūčių vakarienę, tam kitais metais darbai puikiai seksis.
-Einant gulti reikia prisivalgyti daug sūrios silkės. Naktį sapne būsimasis atneš gerti.
-Po Kūčių vakarienės mamos pila ant vaikų galvų grūdus. Tas, kuris daugiau grūdų sugauna – bus turtingesnis.
-Kūčių ryte pirmas svečias turi būti vyras – seksis visus metus.
-Kūčių diena, tai visų ateinančių metų atspindys. Todėl reikėtų pasistengt užmiršt senas nuoskaudas, susitaikyti – tuomet į naujuosius įžengsit kupini tik geros vilties.
-Kūčių vakarienę pasistengt valgyti kuo anksčiau, tuomet rudenį anksčiau pabaigsit lauko darbus.
-Kūčių dieną būtina valgyti daug žuvies, jei nevalgysit – kitais metais utėlės apsės.
Ypač nepatartina pirmą Kalėdų dieną valgyti su peiliu – nes ištiks nelaimė.
-Pirmą Kalėdų dieną negalima galvos šukuoti – nes žvirbliai rūtas kapos.
-Iki Kūčių dienos būtina grąžinti visas skolas. Priešingu atveju visus ateinančius metus teks gyventi įklimpusiam į skolas.
-Per pirmųjų Kalėdų dieną nieko negalima skolinti, nes kitais metais to daikto neatgausit.
-Pakilus nuo Kūčių stalo, maistas paliekamas ant jo pernakt – tikima, kad būtent per Kalėdas sugrįžta į namus mirusių artimųjų vėlės.
-Geras ženklas Kūčių vakarą grįžtant iš bažnyčios į pusnį įvirsti – bus geras derlius.
-Pirmoji Kalėdų diena – tai šeimos šventė. Taip pat orų bei derliaus pranašavimo diena. Jei diena šalta – tai tikėtasi Velykų su sniegu ir vėlyvo pavasario. Jei tądien pasirodo saulė – metai bus derlingi. Kalėdinės pusnys pranašaudavo gerą vasarojaus derlių.

Parengta pagal internetinių portalų inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas