Patalynė vasarai: mados, tendencijos, spalvos ir raštai

Kiekvienas sezonas mums padiktuoja naujas tendencijas ir pasufleruoja, kad metas bent minimaliems interjero pokyčiams. Ne išimtis – ir miegamasis, visa jo tekstilė ir patalynė.
Norint atsinaujinti kartais pakanka net ir nedidelių akcentų: naujos antklodės, patalynės užvalkalų ar spalvingų pagalvėlių. Taigi, kuo savo miegamuosius puošime 2022-ųjų vasarą?

Linas ir kiti natūralūs audiniai
Natūralios medžiagos ir tekstūros praktiškai niekada neišeina iš mados ir periodiškai vis pasirodo dizaino katalogų puslapiuose. Natūralios medžiagos, kaip, pavyzdžiui, linas, padeda sukurti prabangų, tačiau kartu ir atpalaiduojančia atmosfera pulsuojantį miegamąjį.
Jau ilgą laiką miegamuosiuose karaliauja ir medvilnė bei jos atmainos. Medvilnė savo vietą randa tiek klasikiniame, tiek šiuolaikiškame ar minimalistiniame interjere. Kaip jau ir minėta, klasikiniai patalynės užvalkalai padės greitai ir efektyviai atnaujinti miegamąjį nepatiriant didelių išlaidų.


Laikas lengvesnei antklodei: dygsniuota patalynė
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių antklodes naudoja be patalynės užvalkalų. Ir šis sprendimas – visai logiškas. Ne vienas esame patyrę sunkumų, kai neatitinka antklodės ir patalynės užvalkalų dydis arba kai po skalbimo patalynės užvalkalai susitraukia ir tampa per maži. Tad nieko keista, jei vasarą miegosite tiesiog po lengva dygsniuota antklode. Plona NMF HOME Lietuvoje pagaminta vasarinė dygsniuota antklodė – ne tik labai praktiška (ją galima skalbti iki 60 °C temperatūros vandenyje), bet ir papuošia miegamąjį.
Lengva, orui laidi antklodė – apskritai puikus pasirinkimas vasarai. Net ir šiuo metų laiku pasitaiko vėsesnių naktų, kai norisi palįsti po lengvute lyg pūkas antklode. O storas ir sunkias antklodes pats metas bent trumpam išleisti pailsėti.


Patalynė: spalvos 2022-ųjų vasarai
Paprastai miegamajame rekomenduojama rinktis švelnias, natūralias spalvas, kurios ramiai nuteikia, padeda atsipalaiduoti.


Žalia spalva
2022-ųjų vasarą ypač populiari žalia spalva. Tačiau yra vienas „bet“: netinkamai parinktas atspalvis gali erzinti. Juk žalios tonų yra dešimtys ar net šimtai, todėl rinkitės švelnios, prigesintos spalvos patalynę.
Jei esate pasirengę didesniems pokyčiams, švelniai žalsva spalva galima perdažyti net ir miegamojo sienas.


Mėlyna spalva
Dar viena 2022-ųjų spalva – mėlyna. Drąsiai galite tekstilės gaminius sluoksniuoti: rinktis nuo pačios šviesiausios iki sodrios mėlynos, galite maišyti skirtingas tekstūras. Puikus pasirinkimas – gaivios rugiagėlių spalvos NMF HOME Lietuvoje pagamintas patalynės komplektas „ENIGMA Denim Butterflies“.


Gamtos įkvėpti motyvai
Nuostabiai pagyvinti miegamąjį gali gamtos įkvėpti motyvai. Šį sezoną ir vėl madinga patalynė ar dekoratyvinės pagalvėlės su lapų motyvais. Tokie audiniai bent mintimis nukels į atostogas egzotiniuose kraštuose.
Vienas patraukliausių variantų – NMF HOME Lietuvoje pagaminta patalynė „LEAF Green“. Dėl baltos ir žalsvos spalvų derinio patalynė atrodo labai patraukliai ir elegantiškai.


Kitos madingos spalvos
Norint miegamajame daugiau spalvinių akcentų galima rinktis ir kreminę, rožinę, švelniai rusvą, plytų raudoną ir šviesiai oranžinę spalvas.

2022-ųjų populiariausių spalvų paletė. Šaltinis: https://noverohomes.com/top-paint-colours-2022/

Taigi, kiekvieno galimybės renkantis miegamojo tekstilės spalvas – beveik neribotos: nuo neutralumo pereinama prie ekscentriškumo, ir atvirkščiai. Viskas priklauso tik nuo jūsų asmeninio stiliaus. Tačiau pirmenybė vis tik teikiama natūralesnėms, raminančioms spalvoms: jos idealiai tinka miegamojo erdvei ir, kaip jau ir minėjome, yra tiesiog nepavaldžios laikui.


Atminkite: tendencijos ateina ir praeina. Aklai madų ir tendencijų vaikytis tikrai nebūtina: daug svarbiau susikurti interjerą, kuriame tiesiog jauku būti ir ilsėtis. Bet jei kaip tik dėmesį patraukė nauja patalynė (nes senoji jau nemenkai susidėvėjo ar tiesiog atsibodo) ir dar pavyksta rasti gražų, šiame straipsnyje paminėtas tendencijas atitinkantį derinį, išlošiate dvigubai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas