Interaktyvus žemėlapis atskleidžia Lietuvos renovacijos progresą

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad visi besidomintys daugiabučių renovacija ir apie ją svarstantys aktualiausią informaciją gali rasti Lietuvos renovacijos žemėlapyje, kuriame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ar įgyvendinamus daugiabučių modernizavimo projektus.

Šiuolaikiškas, patogus naudoti įrankis

„Pagrindinis tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, patogų naudoti, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuriuo gali naudotis mūsų tikslinė auditorija – nuo renovuotinų daugiabučių gyventojų iki suinteresuotų institucijų specialistų – ir gauti visą naujausią bei aktualiausią informaciją apie daugiabučių modernizaciją Lietuvoje. Žemėlapyje pateikiami įvairūs renovacijos įgyvendinimo pjūviai – juos leidžia nagrinėti įvairūs įdiegti filtrai – atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kita aktuali informacija“, – teigė APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Anot G. Burbienės, šis žemėlapis puikiai ne tik tarnauja kaip inovatyvi informacijos apie daugiabučių renovaciją platforma, bet ir yra puiki skatinimo priemonė gyventojams atnaujinti daugiabutį. Jeigu svarstote apie gyvenamojo namo modernizaciją ir abejojate jos reikalingumu, keliais kompiuterio paspaudimais galite gauti visus faktinius duomenis, kurie pagrįs renovacijos naudą.

Ar Utena patenka tarp lyderių?

Lietuvos renovacijos žemėlapyje galite greitai ir patogiai susipažinti su modernizacijos eiga, taip pat palyginti, kaip renovacijos darbai vyksta skirtinguose Lietuvos miestuose. Birželio 14 d. duomenimis, Utenos rajono savivaldybėje atnaujinta 12 proc. daugiabučių – palyginti, visos šalies vidurkis siekia 11 proc.

Vertinant renovacijos pažangą pagal savivaldybes, lyderių penketukas atrodo taip: Birštono savivaldybė – 56 proc. renovuotų daugiabučių, Panevėžio miesto – 45,3 proc., Ignalinos rajono – 36,6 proc., Palangos miesto – 34,7 proc. Druskininkų savivaldybė – 34,8 proc.

Prienų savivaldybė iki šiol atnaujino 25,9 proc. daugiabučių, Molėtų rajono savivaldybė – 25,4 proc., ją vejasi Plungės rajono (21,1 proc.), Biržų rajono (20,8 proc.), Joniškio rajono (20,4 proc.) savivaldybės.

Apie energinio naudingumo klases

Interaktyviame žemėlapyje veikiantys filtrai suteikia informaciją, kokie energinio naudingumo klasių pokyčiai buvo pasiekti modernizavus daugiabutį. Pavyzdžiui, Lietuvoje daugiausia daugiabučių – 2 303 – po renovacijos pasiekė C energinio naudingumo klasę, 902 pasiekė B klasę, 3 – A klasę ir kol kas vienintelis daugiabutis šalyje pasiekė aukščiausią A++ klasę.

„Žemėlapyje pateikiami modernizacijos rodikliai padeda išsklaidyti abejones dėl modernizacijos naudos ar savo gyvenamojo daugiabučio atnaujinimo. Vis dėlto, norint pasiekti geriausius renovacijos projekto rezultatus, svarbu žinoti, į kokius rodiklius reikia atkreipti dėmesį. Lietuvos renovacijos žemėlapio filtrai ir funkcijos palengvina šią užduotį – kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti naudingą informaciją“, – sakė G. Burbienė.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo rangos darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų. 166 projektai yra gavę statybos leidimus ir šiuo metu vykdo rangos darbų pirkimus, o dar beveik 300 daugiabučių atnaujinimo projektų rangos darbų pirkimus pradės įgyvendinti artimiausiu metu. 2022 m. baigti atnaujinti 122 daugiabučiai namai.

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti https://map.betalt.lt.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas