Kuriose vietose reikalingos karščiui atsparios plytelės?

Įprastinės plytelės, kurias naudojame sienoms arba grindims padengti, netinka židinių, krosnių arba įvairių rūšių pirčių apdailai, nes jos nėra skirtos atlaikyti aukštoms temperatūroms. Židiniams, krosnims ir pirtims dekoruoti tinka tik nebijančios karščio plytelės.

Kokiomis ypatingomis savybėmis pasižymi karščiui atsparios plytelės?

Karščiui atsparios plytelės yra pagamintos naudojant technologiją, kuri joms sudaro galimybę atlaikyti net 1300 laipsnių temperatūrą. Netgi tokiame karštyje jos neprarastų savo tvirtumo ir spalvos. Šios rūšies plytelės nebijo didelių temperatūros svyravimų nuo didelio karščio iki akivaizdaus šalčio, be to, jos yra pagamintos iš natūralių medžiagų, visiškai nekenksmingų žmogui. Tiesa, to tipo plytelės vis dėlto atlaiko tik tam tikrą karščio laipsnį, todėl nepatariama jų klijuoti į židinio arba krosnies vidų. Karščiui atsparias plyteles galima klijuoti prie židinio iš visų jo pusių, ant grindų šalia židinio, tą patį galima pasakyti ir apie krosnies apdailą. Šias plyteles lengva nuvalyti. Jų dėka židinys tampa ne tik saugiu ir praktišku namų statiniu, bet ir ryškiu patalpos, kurioje jis sumūrytas, interjero akcentu.

Iš kokių medžiagų yra gaminamos karščiui atsparios plytelės?

Karščiui atsparios apdailos plytelės yra gaminamos ir akmens masės ir keramikos. Jos būna matinės išvaizdos. Kadangi akmens masės plytelės būna deginamos aukštesnėje degimo temperatūroje, jos yra kur kas atsparesnės karščiui nei keramikinės plytelės. Rinkoje yra apstu paties įvairiausio dizaino karščiui atsparių plytelių, tad jų pasirinkimo galimybės pirkėjams yra gana plačios. Kiekvienas ras, jo manymu, pačias tinkamiausias židiniui papuošti plyteles.

Kokiomis savybėmis be atsparumo karščiui dar turi pasižymėti pirčių apdailai skirtos plytelės?

Karščiui atsparios plytelės dar būna naudojamos ir pirčių apdailai. Tačiau čia vien atsparumo karščiui negana, pirtyse naudojamos apdailos plytelės dar turi būti ir neslidžios bei nebijoti drėgmės. Čia gal puikiai tiktų terakotinės plytelės pasaulyje žinomos dar nuo Antikos laikų, jas pirčių apdailai naudojo ir graikai, ir romėnai. Plytelės gaminamos iš atskiros molio rūšies, kuri pasižymi porėta struktūra. Terakotinės plytelės yra ryškiai rusvos spalvos ir garsėja savo patvarumu.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas