Kaip išvengti klaidų atliekant kadastrinius matavimus?

Tikslūs kadastriniai matavimai skirti tiksliai apibrėžti žemę ir objektus erdvėje, pvz., žemės sklypus ar namus. Atliekant matavimus galima gauti tokius duomenis kaip vieta, plotas, matmenys ar dydis. Šie matavimai reikalingi, kai žemės savininkas nori ją padalyti, parduoti arba statyti bet kokios paskirties statinį. Matavimai taip pat atliekami siekiant atnaujinti esamus žemės sklypų padalijimus.

Kartais kyla klausimas, ar kadastriniai matavimaigali skirtis vieni nuo kitų ir kas daro įtaką šiems skirtumams. Lygiai taip pat dažnai kyla klausimas dėl kadastrinių matavimų paklaidų ir jų pasekmių.

Kaip atliekami kadastriniai matavimai ir iš kur atsiranda matavimų skirtumai?

Profesionaliems matavimams atlikti specialistai naudoja įvairius metodus, įskaitant poliarinį metodą, stačiakampius, tacheometrus ar situacinius kontūrų plėtimus. Šiandien esminis kadastrinių matavimų elementas yra labai tikslūs GPS prietaisai. Čia naudojant palydovinius signalus, galima vienu metu nustatyti matuojamų objektų padėtį ir aukštį. GPS kadastrinių matavimų tikslumassvyruoja nuo 5 iki 7 m. Matavimų skirtumai daugiausia priklauso nuo pasirinkto metodo ir jo pritaikymo konkrečiai vietai, objektui ir situacijai, taip pat nuo jų individualių apribojimų.

Nuo ko priklauso geodezinių matavimų paklaidos?

Dažniausiai paklaidos atsiranda dėl to, kad specialistas, atliekantis užsakyto objekto matavimus, nėra tinkamai apmokytas arba skuba. Kartais matavimo paklaidos atsiranda dėl netinkamo įrangos kalibravimo arba, kaip atliekant matavimus naudojant GPS, dėl didelio matuojamo taško atstumo nuo palydovo. Atnaujintų sklypų ribų atveju matavimo paklaidoms dažnai įtakos turi žmogaus įsikišimas ir tyčinis ar atsitiktinis riboženklių perkėlimas, kuris taip pat apsunkina teisingų kadastrinių matavimų atlikimą.

Kaip išvengti kadastrinių matavimų klaidų?

Teisingiems kadastriniams matavimams atlikti reikia daug žinių, patirties ir tikslumo. Taip pat reikia gebėti pritaikyti darbo metodus konkrečioms situacijoms, vietoms ir objektams bei užtikrinti, kad matavimo prietaisai būtų reguliariai kalibruojami. Tad, norint išvengti klaidų pasirinkite patikimą ir atsakingą kadastrinius matavimus atliekančią įmonę ir jos specialistus, pavyzdžiui, pds.lt.

Kas atsako už kadastrinių matavimų klaidas?

Bet kuriuo atveju už kadastrinių matavimų leistinos paklaidos viršijimą atsako specialistas, institucija ar įmonė, kuri privalėjo atlikti matavimus. Jei matavimų atlikimo būdas buvo išsamiai aprašytas įstatyme ar reglamente, kompetentinga reguliavimo institucija gali patraukti atsakomybėn asmenį, padariusį klaidą šiuo atžvilgiu.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas