Grožio industrija Utenoje – pažinimas ir patirtis

Prieš dvidešimt metų, ar dar net prieš dešimtmetį savo verslo kūrimas buvo daug sudėtingesnis. Šiuo metu įvairi pagalba suteikiama ne tik didiesiems verslams, bet ir paprastiems žmonėms nusprendusiems užsiimti individualia veikla. Konsultacines, mokymo ir mentoriavimo paslaugas grožio srityje teikia ir UAB „Rigera“, parašiusi projektą „Dalinamės patirtimi, stipriname jaunus verslus“ 08.6.1-ESFA-T-927-01-0035. „Ši idėja kilo neatsitiktinai, pastebėjome, kad Utenos mieste yra daugybė grožio salonų, individualiai veikiančių, ar tokia veiklą galvojančių pradėti specialistų, tačiau patirties, mokymų ir žinių trūksta“, – sakė įmonės vadovas Vidas Žeronas. Dabar projekto veiklos jau eina į pabaigą, todėl su pašnekovu aptarėme ne tik jo pradžią, bet ir jau pasiektus rezultatus.

Grožio specialistų daug, tačiau mokymų stinga

Moterys visais laikas norėjo puoštis ir gražiai atrodyti. Jos yra ir pagrindinės grožio salonų lankytojos. Visuomenei turtėjant ir išaugus paklausai grožio industrijai, natūraliai kuriasi ir pasiūla. Vieni įkuria grožio salonus ir siūlo kompleksines grožio paslaugas, kiti užsiima individualia veikla konkrečioje grožio srityje, kaip antai kirpėjos ar manikiūrininkės. Tačiau ir grožio industrija nuolat kinta, atsiranda naujų preparatų, įrangos, o norint teikti aukščiausios kokybės paslaugas reikia nuolatos tobulintis bei gilinti savo žinias. Todėl įgyvendinant projekto veiklas buvo pasitelkti ilgametę patirtį grožio srityje turintys lektoriai bei mentoriai. V. Žerono žiniomis, toks projektas Utenoje – pirmasis. „Džiaugiamės galėdami įgyvendinti naujas idėjas ir taip prisidėti prie jaunų verslų įsitvirtinimo rinkoje“, – pabrėžė pašnekovas.

Pasak jo, jauniems grožio specialistams trūksta žinių, o jas pagilinti labiausiai trukdo finansinės galimybės. „Dažnai pradedantys nuosavą verslą asmenys (ypač veikiantys savarankiškai), stokoja žinių ir praktinių įgūdžių, galinčių padėti susikurti savo darbo vietą, pritaikytą šiuolaikinei paklausai, teikti kokybiškas, naujausius standartus atitinkančias paslaugas, – kalbėjo įmonės vadovas. – Utenoje trūksta konsultacijų ir paramos mechanizmų, kurie būtų prieinami besikuriančiam verslui ar savarankiškai veikiantiems fiziniams asmenims grožio paslaugų srityje. Taigi pagrindinis projekto tikslas – teikti reikalingą konsultacinę, metodinę ir mokymo pagalbą jaunam grožio paslaugų verslui, stiprinti verslo pradžiai reikalingus įgūdžius, sudaryti galimybę naudotis reikiama įrangą ir priemonėmis.“

Padeda įgyti ne tik žinių, bet ir praktinių įgūdžių

Projektas prasidėjo 2019 m. birželio mėnesį ir planuojamas baigti šių metų birželį. Tikslinė grupė: jaunas verslas – fiziniai asmenys vykdantys savarankišką veiklą bei juridiniai asmenys ir jų darbuotojai, kurių veiklos vykdymo vieta yra vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorija – Utenos miestas. Iki šiol su įvairių sričių lektoriais jau įgyvendinti aštuoni seminarai, praktiniai mokymai, kaip antai „Manikiūro, pedikiūro atlikimo technologija ir „Aparatinės kosmetologijos specialisto įgūdžių stiprinimas“, „Dekoratyviosios kosmetikos priemonių pristatymas ir taikymas“, skirti bendrųjų verslo bei profesinių įgūdžių stiprinimui, grožio paslaugų teikimui reikiamų priemonių pristatymas. Per šiuos trejus metus nuolat vyko ir vyksta individualios bei grupinės konsultacijos. Projekto veiklose jau sudalyvavo 30 jaunų grožio verslų Utenos mieste, kuriems šios veiklos padėjo sustiprėti ir įgauti pasitikėjimo.

Projekte dalyvaujanti grožio specialistė Simona sakė: „Džiaugiuosi dalyvaudama šiame projekte, gavau daug naudingos informacijos, jaučiuosi patobulėjusi ir pagilinusi savo žinias. Vyko daug įdomių ir informatyvių seminarų su profesionaliais lektoriais“. Kita projekto dalyvė Ingrida dalijosi tokiu savo atsiliepimu: „Šio projekto metu turėjau galimybę susipažinti su savo srities profesionalais, kurie dalinosi savo žiniomis. Gavau daug naudingos ir aktualios informacijos, kurią pritaikiau savo darbe. Labai džiaugiuosi dalyvavusi šiame projekte“.

Straipsnis parengtas pagal projektą „Dalinamės patirtimi, stipriname jaunus verslus“ 08.6.1-ESFA-T-927-01-0035

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas