Kodėl medienos granulių gamybos procese yra svarbus kiekvienas žingsnis?

Medienos granulės – atsinaujinančių energijos šaltinių klasei priklausantis biokuras, kuris pastaruoju metu susilaukia vis daugiau dėmesio. Pagrindinė to priežastis – puikios jų savybės, paverčiančios gyvenamųjų ar kitokios paskirties patalpų šildymą efektyviu bei ekonomišku.

Turint omenyje, jog granulines šildymo sistemas kiekvienais metais pasirenka tūkstančiai naujai namus įsirenginėjančių gyventojų, panašu, jog jų paklausa ir toliau sparčiai augs. Žinoma, kartu su augančiu granulinių šildymo sistemų populiarumu auga ir medienos granulių pasiūla. Taip žmonės įgauna galimybę rinktis skirtingus medienos granulių pasiūlymus. Granulių kaina – vienas iš didžiausią įtaką žmonių pasirinkimui darančių veiksnių. Tai reiškia, jog neretai granulinių šildymo sistemų savininkai ieško kiek pigesnių pasiūlymų ir net nenutuokia, jog ženkliai pigesnių granulių pasirinkimas gali reikšti prastą jų kokybę.

Kodėl medienos granulių kokybė yra tokia svarbi?

Visų pirma, aukštos kokybės medienos granulės pasižymi kur kas didesniu šildymo efektyvumu. Tokią savybę lemia net keli skirtingi faktoriai. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti bene svarbiausią savybę – sudėtį. Įprastai aukštos kokybės granulės būna pagamintos tik iš medienos ir nieko daugiau. Tai reiškia, jog jose nėra absoliučiai jokių papildomų priemaišų. Tuo tarpu žemesnės kokybės granulėse neretai yra aptinkama papildomų priemaišų, kurios gali daryti neigiamą įtaką tiek granulinio katilo ilgaamžiškumui, tiek ir pačiam šildymo efektyvumui.

Žemesnės kokybės medžio granulėse esančios priemaišos degimo metu išskiria aplinkai bei žmogaus sveikatai kenksmingas medžiagas. Šios medžiagos taip pat neretai virsta apnašomis, galinčiomis neigiamai paveikti tam tikrus granulinių katilų komponentus. Trumpiau tariant, granulinį katilą tenka dažniau valyti ar net remontuoti.

Panaši situacija galioja ir kitoms granulių savybėms, tokioms kaip jose esanti drėgmė, jų kaloringumas bei peleningumas. Didžioji dalis šių savybių yra išgaunamos būtent medienos granulių gamybos metu, o tai tik įrodo šio proceso svarbą.

Kaip gamybos metu yra išgaunamos kokybiškoms medžio granulėms būdingos savybės?

Ne paslaptis, jog medžio granulės yra gaminamos iš antrinių medienos žaliavų, kurios atsiranda medienos apdirbimo metu. Įprastai šios antrinės žaliavos yra elementarios pjuvenos. Yra net keli skirtingi medienos granulių gamybos etapai. Vienas tokių – pjuvenų smulkinimas. Tinkamai smulkintos medienos pjuvenos lengviau išgarina jose susikaupusią drėgmę, todėl ir galutinis produktas būna kur kas sausesnis. Akivaizdu, jog sausa mediena dega kur kas geriau bei degimo metu išskiria kur kas daugiau šilumos.

Tinkamas pjuvenų smulkinimas taip pat suteikia galimybę kokybiškų medienos granulių gamintojams jas tinkamai supresuoti. Presavimo metu pjuvenos pagaliau įgauna granulių formą. Be galo svarbu ir tai, jog presuojant smulkias pjuvenų dalis bei medžio dulkes mažėja tikimybė, jog galutinio produkto viduje bus pašalinių oro tarpų. Tokie oro tarpai gali daryti neigiamą įtaką medžio granulių degimui. Viduje esantis oras spartina degimo procesą ir paverčia jį greitesniu. Tuo tarpu medienos granulių efektyvumo paslaptis slypi lėtame jų degime, kurio metu į aplinką yra išskiriama kiek daugiau šilumos.

Didžioji dalis visų šių etapų yra atliekama naudojant specialiai tam pritaikytą įrangą, kuri leidžia gamintojui gaminti daug didesnį granulių kiekį per kur kas trumpesnį laiką. Tokios įrangos naudojimas taip pat suteikia galimybę lengviau išgauti kokybiškoms medienos granulėms būdingas savybes, kurios, kaip jau minėta anksčiau, yra granulinio katilo ilgaamžiškumo bei puikaus šildymo sistemos efektyvumo garantas.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas