10 svarbiausių maisto produktų, padedančių sustiprinti treniruotes ir pagerinti sportinį pajėgumą

Mankšta yra labai svarbi norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Tačiau, kad jūsų kūnas veiktų optimaliai, turite jį aprūpinti tinkamomis maistinėmis medžiagomis. Tai, ką valgote prieš treniruotę, jos metu ir po jos, gali turėti didelę įtaką jūsų sportiniams rezultatams. Šiame straipsnyje Rawpowders.lt aptaria 10 svarbiausių maisto produktų, kurie gali suteikti daugiau energijos prieš treniruotę ir pagerinti sportinius rezultatus.

  1. Bananai

Bananai yra puikus angliavandenių šaltinis, kurių jūsų organizmui reikia energijai treniruotės metu. Juose taip pat yra kalio, kuris padeda išvengti raumenų mėšlungio. Bananai yra lengvai virškinami ir gali būti valgomi prieš arba po treniruotės.

  1. Avižiniai dribsniai

Avižiniai dribsniai yra lėto įsisavinimo angliavandeniai, o tai reiškia, kad jie yra pastovus energijos šaltinis visos treniruotės metu. Be to, jose gausu skaidulų, kurios padeda išlikti sotiems ilgiau. Avižiniai dribsniai yra puikus maistas prieš treniruotę, kuris padės jums ištverti treniruotę.

  1. Kiaušiniai

Kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis, kurių organizmui reikia raumeniniam audiniui kurti ir atkurti. Juose taip pat yra nepakeičiamųjų aminorūgščių, kurios labai svarbios sportiniams rezultatams. Kiaušinių valgymas prieš treniruotę arba po jos gali padėti skatinti raumenų atsigavimą ir augimą.

  1. Graikiškas jogurtas

Graikiškas jogurtas yra puikus baltymų šaltinis, padedantis kurti ir atkurti raumeninį audinį. Jame taip pat yra probiotikų, kurie gali padėti pagerinti virškinimą ir sustiprinti imuninę sistemą. Graikiškas jogurtas yra puikus užkandis po treniruotės, kuris gali padėti pagreitinti raumenų atsigavimą.

  1. Saldžiosios bulvės

Saldžiosios bulvės yra puikus sudėtinių angliavandenių šaltinis, kuris užtikrina ilgalaikį energijos šaltinį treniruotės metu. Jose taip pat gausu vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino A, kuris gali padėti palaikyti imuninės sistemos veiklą. Saldžiosios bulvės yra puikus maistas prieš treniruotę, kuris suteiks energijos ilgesnį laiką.

  1. Lašiša

Lašiša yra puikus baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir palaikyti širdies ir kraujagyslių sveikatą, šaltinis. Joje taip pat gausu vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino D, kuris gali padėti pagerinti kaulų sveikatą. Lašišos valgymas po treniruotės gali padėti skatinti raumenų atsigavimą ir mažinti uždegimą.

  1. Uogos

Uogos yra puikus antioksidantų šaltinis, kuris gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti atsigavimo laiką. Jose taip pat gausu skaidulų, kurios padeda jaustis sotiems ir patenkintiems. Uogos yra puikus užkandis po treniruotės, kuris gali padėti pagreitinti raumenų atsigavimą.

  1. Vištiena

Vištiena yra puikus baltymų šaltinis, kurie yra būtini raumeniniam audiniui kurti ir atkurti. Be to, joje yra mažai riebalų, todėl tai idealus maistas norintiems numesti svorio. Vištiena yra puikus maistas po treniruotės, kuris gali padėti skatinti raumenų atsigavimą ir augimą.

  1. Rudieji ryžiai

Rudieji ryžiai yra puikus sudėtinių angliavandenių šaltinis, kuris užtikrina ilgalaikį energijos šaltinį treniruotės metu. Juose taip pat gausu skaidulinių medžiagų, kurios padeda išlaikyti sotumo ir pasitenkinimo jausmą. Rudieji ryžiai yra puikus maistas prieš treniruotę, kuris suteiks jums jėgų ilgesnį laiką.

  1. Migdolai

Migdolai yra puikus baltymų ir sveikųjų riebalų šaltinis, kuris gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti atsigavimo laiką. Juose taip pat gausu vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino E, kuris gali padėti palaikyti imuninės sistemos veiklą. Migdolai yra puikus užkandis po treniruotės, kuris gali padėti pagreitinti raumenų atsigavimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad tai, ką valgote prieš treniruotę, jos metu ir po jos, gali turėti didelę įtaką jūsų sportiniams rezultatams. Šių 10 svarbiausių maisto produktų įtraukimas į savo mitybą gali padėti sustiprinti treniruotę ir pagerinti jūsų sportinius rezultatus. Nepamirškite valgyti subalansuotos mitybos ir būti hidratuoti, kad palaikytumėte savo treniruočių rutiną.

Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad valgymo laikas taip pat gali turėti įtakos jūsų sportiniams rezultatams. Valgymas likus dviem-trims valandoms iki treniruotės gali padėti užtikrinti, kad organizmas turės pakankamai laiko suvirškinti maistą ir paversti jį energija. Tačiau jei neturite tiek laiko, galite rinktis mažesnį užkandį likus maždaug 30 min. iki valandos iki treniruotės.

Treniruotės metu svarbu išlikti hidratuotam geriant vandenį arba sportinius gėrimus. Sportiniai gėrimai gali padėti papildyti prakaituojant prarastus elektrolitus, o tai ypač svarbu ilgų ar intensyvių treniruočių metu.

Po treniruotės svarbu papildyti organizmą baltymais ir angliavandeniais, kad raumenys atsigautų ir augtų. Valgio ar užkandžio suvalgymas per 30 minučių ar valandą po treniruotės gali padėti maksimaliai padidinti treniruočių naudą.

Be šių 10 svarbiausių maisto produktų, svarbu valgyti įvairią ir subalansuotą mitybą, į kurią įeina vaisiai, daržovės, neskaldyti grūdai ir liesi baltymai. Konsultacijos su registruotu dietologu taip pat gali būti naudingos sudarant individualų mitybos planą, padėsiantį siekti jūsų sportinių tikslų.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas