Menininko rankose pamažu gimsta Bratkos

Kovo mėnesį „Ignalinos diena“ skelbė, jog skulptoriui Jonui Grundai miesto gimtadienio proga kilo idėja įamžinti kraštiečio Vytauto Šerė­no (1959–2019) atminimą, sukuriant skulptūri­nę kompoziciją, kurioje būtų pavaizduoti žymaus ignaliniečio sukurti personažai Bratkos – amži­nai besiginčijantys, bet vienas be kito negalintys Barzdonas ir Ūsas. Ši kompozicija galėtų papuošti Ignalinos miestą ir pritraukti turistus.

Šiuo metu J. Grundos dirb­tuvėse gimsta natūralaus dy­džio – tokio, kokio bus ir skulptūros – Bratkos. Iš put­plasčio formuojamas make­tas yra kruopščiai šlifuojamas, gražinamas ir dailinamas. Vė­liau, anot menininko, bus ga­lima išlieti ir pačią skulptūrą.

J. Grunda prisipažino, jog vasarą neturėjo įkvėpimo dirb­ti ties šia kompozicija, o dabar kojos pačios neša į dirbtuves. „Kai kuriuos dalykus peržiūrė­jau, perdariau, – kalbėjo skulp­torius. – Išpjovus ir nušlifavus maketus, prasidės tinkavimas, glaistymas, tuščiavidurės for­mos gamyba, vėliau tą formą bus galima atlieti iš įvairių me­džiagų – betono, stiklo plastiko ar bronzos.“ Menininkas prisi­pažino, jog laukia daug darbo, o sunkiausia – išgauti persona­žų jausmą, charakterį ir judesį. Tačiau kol kas J. Grundą labiau kankina kitas klausimas – ar atsiras rėmėjų, kurie finansuos skulptūrų kūrimą, kad kompo­zicija galėtų įsikurti kur nors gimtame V. Šerėno krašte – Ignalinoje.

„Ignalinos dienos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas