Utenos apskrities gyventojai dar gali susigrąžinti pinigus

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informavo, kad 5,5 tūkst. Utenos apskrities gyventojų, deklaravę pajamas ar patikslinę deklaracijas už 2021 m., gali susigrąžinti 1,6 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų. Abejojantys, ar GPM permoka jiems priklauso, tai sužinoti gali Elektroninio deklaravimo sistemoje, pateikę ar patikslinę pajamų mokesčio deklaracijas. Permokos suma nurodyta suformuotoje preliminarioje metinėje 2021 m. pajamų mokesčio deklaracijoje.

Būna situacijų, kai gyventojai neprivalo pateikti pajamų mokesčio deklaracijos, tačiau turi teisę susigrąžinti dalį sumokėto GPM. Dažniausiai šios permokos susidaro dėl pritaikyto mažesnio nei priklauso metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD). Taip pat dalį GPM gali susigrąžinti ir tie, kurie mokėjo įmokas už studijas, gyvybės draudimą, pensijų fondams ir kt. įmokas, kurioms taikomos GPM lengvatos. Permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus.

Panevėžio AVMI taip pat pažymėjo, kad yra ir tokių gyventojų, kurie turėjo pareigą pateikti pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusius metus, tačiau net ir mokesčių administratoriaus raginami to nepadarė. Jiems mokėtiną GPM sumą VMI apskaičiavo savo iniciatyva, apie tai gyventojai informuojami asmeniniais pranešimais. 291 Utenos apskrities gyventojas valstybės biudžetą turėtų papildyti apie 99 tūkst. eurų.

Mokesčio apskaičiavimas VMI iniciatyva neatleidžia gyventojo nuo pareigos savarankiškai deklaruoti pajamas, o apskaičiuotas mokestis gali būti patikslintas tik pagal paties gyventojo pateiktą deklaraciją. Mokesčių inspekcija ragina pranešimus gavusius gyventojus pateikti deklaraciją ir sumokėti apskaičiuotą mokėtiną GPM nedelsiant, nes tą padaryti reikėjo iki gegužės 2 d., o po šio termino skaičiuojami delspinigiai.

Pažymėtina, kad mokesčių mokėtojai, kurie patiria finansinių sunkumų, visada gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl skolos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS).

Visą aktualią informaciją apie gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu – VMI.

Panevėžio AVMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas