Uteniškis fotografas ryžosi įamžinti bažnyčių interjerus – tai atliks tamsiuoju paros metu

Paskutinėmis rugsėjo mėnesio dienomis Pakalnių ir Leliūnų parapijose vyko naktinis šių bažnyčių vidaus ir išorės fotografavimas. Vilniuje gyvenantis jaunas uteniškis fotografas profesionalas Mantas Golubevas (kūrybinė veikla: www.mantasgolubevas.lt) fotografavo minėtas dvi bažnyčias projektui „Utenos apskrities naktinės Bažnyčių fotografijos“, kurio tikslas – nuotraukomis perteikti jų išorės ir vidaus architektūros savitumus bei Utenos miesto ir miestelių kraštovaizdžius.

Naktinė fotografija lėtesnė – vienos nuotraukos fotografavimas gali trukti net iki pusvalandžio. Todėl, laukdamas tinkamo kadro, fotografas dažnai visą naktį praleidžia stebėdamas žvaigždes ar vaikščiodamas po apleistas vietoves.

Naktinį dangų fiksuojančio M. Golubevo nuotraukose – tūkstančiais žvaigždžių žibantis dangus, apleisti pastatai ir naktyje skendintys laukinės gamtos kampeliai. Ypatingu žanru, t. y. naktine fotografija, užsiimantis fotomenininkas tamsos nebijo. Nakties metas jauną fotografą vilioja savo mistika.

Projekto „Utenos apskrities naktinės Bažnyčių fotografijos“ metu planuojama fotografuoti skirtingais konceptais: po giedru žvaigždėtu dangumi, per pilnatį bei pasitelkiant dronu sukurtą individualų apšvietimą.

Bendradarbiaujant su bažnyčių parapijų bendruomenėmis bei kitose Utenos dekanato bažnyčiose bus prašoma tamsiu paros metu suteikti galimybę fotografui ir jo asistentui patekti į šventovių vidų bei fotografuoti atskirus vidaus segmentus pasitelkiant individualų apšvietimą, kuriuo rūpinasi projekto sumanytojai.

Numatyta, kad nuotraukas, kurios bus patalpintos internete plačiajai visuomenei, lydės bažnyčių istoriniai aprašymai. Tikslas – kad kraštiečiai ir parapijose gyvenantys žmonės kuo daugiau sužinotų apie savo maldos namus ir gimtąjį kraštą, o atvykę svečiai susipažintų su Utenos apylinkėmis bei istorija. Fotografijose atsispindės šiuolaikiškas požiūris, persipinantis su architektūra ir istorija, todėl jos turės išliekamąją vertę – bus reikšmingos Utenos krašto dabarčiai ir praeičiai geriau pažinti.

Projektui „Šviesos paieškose“ įgyvendinti planuojama fotografuoti iki 10-ies pasirinktų Utenos apskrities bažnyčių.

Nufotografuotų bažnyčių bendruomenės nuotraukomis galės naudotis nemokamai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas