Tęsiasi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Utenos skyriaus atvirų durų savaitė

Rugsėjo 18 dieną startavo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Utenos skyriaus (toliau – Utenos skyrius) atvirų durų savaitė, kuri vyks iki rugsėjo 22 d. Pirmadienio rytą Utenos skyriaus patalpose (Lauko g. 19A, II aukštas) susirinko įvairios organizacijos, Utenos rajono savivaldybės ir socialinės globos namų atstovai, kad susipažintų su esamomis bei naujomis draugijos narių organizuojamomis veiklomis.

„Ši atvirų durų diena labiausiai reikalinga tam, kad nauji savanoriai mus pamatytų, išgirstų ir prisijungtų prie mūsų. Turime daug idėjų ir norime startuoti su naujomis programomis, bet vienas lauke ne karys, todėl ši savaitė mums labai svarbi“, – komentavo Utenos skyriaus vadovė Edita Valiulienė.

Lietuvos Raudonasis Kryžius šiuo metu turi 15 skyrių skirtinguose Lietuvos miestuose. Vienas iš jų – nuo 2020 metų veikiantis Utenos skyrius, vienijantis 90 savanorių, iš kurių aktyvių – 30.

„Girdėjau apie jų veiklas. Pati šiuo metu svarstau prisijungti prie šių savanorių gretų“, – sakė gatvėje sutikta Utenos kolegijos studentė Gabija.

Pristatymo metu E. Valiulienė pasakojo, kad Utenos skyrius teikia humanitarinę pagalbą, taip pat vykdo „Šiltų apsilankymų“ programą, kuri yra nuolat plėtojama. Ji skirta vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir nuolatinis bendravimas. Utenos skyriaus savanoriai šiandien lankosi pas 17 senolių. Taip pat savanoriai nuolat lankosi Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose ir Utenos socialinės globos namuose. „Daugelis mūsų savanorių yra dirbantys asmenys, todėl vieną šeštadienį per mėnesį suburiame komandą ir važiuojame į globos namus“, – kalbėjo E. Valiulienė.

Leliūnų socialinės globos namų vadovė Irma Grižienė džiaugėsi, kad bendradarbiauja su Utenos skyriumi. „Pažįstame šios draugijos savanorius, kadangi jie jau antrus metus lankosi mūsų globos namuose“, ­– komentavo ji.

Į renginį atvyko ir susidomėjusių žmonių. Nuo liepos mėnesio Utenoje gyvenanti Danutė pasakojo, kad organizacijos veiklos yra labai reikšmingos visuomenei. „Manau, kad padėti žmonėms yra pats didžiausias džiaugsmas, kaip ir matyti senolių šypsenas, ypač ukrainiečių, kadangi jie patiria didžiulę netektį, atsiskiria nuo šeimų, tėvai turi išvažiuoti į kitas šalis su mažais vaikučiais“, – sakė ji.

E. Valiulienė pristatymo metu paminėjo, kad žmonėms, atvykusiems iš Ukrainos, yra teikiama humanitarinė pagalba, tačiau nuo spalio mėnesio draugija startuos su nauja programa „Humanitarinės pagalbos skambutis“. „Trečiadieniais teikiame humanitarinę pagalbą atvykusiems iš Ukrainos. Šių žmonių srautas yra sumažėjęs. Spalį planuojamos pradėti naujos programos tikslas – padėti paskambinusiems ir pranešusiems apie nelaimę žmonėms“, – tvirtino ji.

Paklausta apie ateities planus, E. Valiulienė papasakojo, kad planuojamos įgyvendinti tokios veiklos kaip „Stipri šeima“ bei jaunimo programa. Programos „Stipri šeima“ tikslinė grupė – negalios paliestos šeimos, o savanorių tikslas – padėti joms. Jaunimo programos pagrindinė misija yra neformaliojo ugdymo metu padėti jaunuoliams įgyti gyvenimo įgūdžių ir gebėti suteikti pirmąją pagalbą.

Renginio pabaigoje E. Valiulienė pabrėžė, kad visi susidomėję savanoryste yra laukiami Utenos skyriuje. „Labai kviečiu naujus savanorius prisijungti prie mūsų esamų ir naujų veiklų, skirtų Utenos gyventojams, kurios galėtų būti įgyvendintos, jei turėtume papildomų rankų. Esame labai dėkingi tiems, kas atvyko pas mus šį pirmadienį. Viskas mažais žingsneliais, tačiau, manau, kad mes galime daug“, – su šypsena sakė ji.

Pasak Leliūnų socialinės globos namų vyriausiosios socialinės darbuotojos Sonatos Kaušylienės, atvirų durų dienos reikalingos tam, kad Utenos skyrius pasirodytų ir išeitų į viešumą. „Svarbu, kad kuo didesnė dalis žinotų apie jų teikiamas paslaugas, taip galbūt atsiras daugiau norinčių prisijungti prie komandos“, – dalijosi savo mintimis ji.

Autorės ir LRK Utenos skyriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas