Svajojantiems apie miškų ir ežerų kaimynystę siūloma būsto dairytis Utenoje

Namai Utenoje populiarūs, visų pirma, dėl geografinės zonos, kurioje išsidėstęs miestas. Pribloškianti Aukštaičių aukštumos gamta nusėta krištoliniais ežerais, žaliuojančiomis kalvomis, apsigaubusi šlamančiomis giriomis yra svajonių kaimynystė – o jai pasiekti nebūtinas namas ant ežero kranto. Įsivaizduokite, kad dieną galite džiaugtis miesto patogumais, o grįžę namo, bet kuriuo metu šokti į automobilį ir akimirksniu atsidurti Labanore ar net išsimaudyti Tauragnų ežere. Namai Utenoje tokį planą paverčia ne tik realiu, bet ir lengvai įgyvendinamu už prieinamą kainą.

Kodėl namai Utenoje yra dėmesio vertas pasirinkimas?

Utena yra ne tik apsupta gamtos, bet ir nemažai jos įsileidusi į miesto teritoriją, todėl kad ir kur bus jūsų namai Utenoje – tikėtina, kad šalia bus ir žalioji zona. Čia telkšo Vyžuonaičio ir Dauniškio ežerai, prisiglaudęs Skaistašilio miškas, vingiuoja Vyžuona ir dar kelios upės, sukurti net trys miesto parkai bei išpuoselėtų želdynų sodas pačiame miesto centre. Utena vis dar pataiko į didžiausių Lietuvos miestų dešimtuką ir gali pasigirti tokiomis garsiomis bendrovėmis kaip „Utenos trikotažas“, „Utenos mėsa“ ar „Švyturio-Utenos alus“, aprūpinančiomis miestą darbo vietomis ir pritraukiančiomis gyventojų iš aplinkinių vietovių.

Miestas didžiuojasi savo gamybos pajėgumais ir greitai ketina čia įsteigti pramonės parką, kuris, tikėtina, pritrauks dar daugiau investicijų ir sukurs naujų darbo vietų, todėl jau neužilgo namai Utenoje turėtų susilaukti didesnės paklausos.

Privatus namas – nebėra didžiulė prabanga

Šiandien namai Utenoje kainuoja gerokai pigiau nei prieš 20 metų, lyginant su butų kainomis. Dar 2000-ųjų pradžioje vidutinė namo vertė buvo lygi 10-15 dviejų kambarių butų kainai, tačiau pastaruoju metu, namas vidutiniame Utenos mikrorajone, tokiame kaip Ąžuolija, yra vertas 2-3 dviejų kambarių butų kainos – nelygu kaip įrengtas.

Nors namas reikalauja didesnės pradinės investicijos, bet paskaičiuokime jo pranašumus: nuosavas kiemas, didesnis privatumas, daugiau erdvės, kurią galite susiplanuoti patys. Tad sudėjus visus privalumus galima drąsiai teigti, jog namai Utenoje yra pasiteisinantis finansinis sprendimas ilgalaikei perspektyvai.

Namai Utenoje su valstybės subsidijomis

Jeigu jus domina namai Utenoje, verta atidžiai išstudijuoti vyriausybės teikiamas finansines paskatas pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms. Jei pagal valstybės teisinius aktus esate kvalifikuojami kaip jauna šeima (abu su sutuoktiniu esate jaunesni nei 36-erių metų) galite kreiptis dėl subsidijos pirmajam būstui.

Subsidijuojami butai ir sklypai tose teritorijose, kur kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 procentais mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje. Kitaip tariant, jei 2022 metais didžiausia kvadratinio metro normatyvinė vertė yra 1970 eurų, į subsidiją gali pretenduoti regionai kur ji neviršija 827,40 eurų – tokiems regionams priklauso ir dalis Utenos bei Utenos rajono teritorijų.

Tikėtina, kad didesnė dalis subsidijuojamų būstų bus kiek nutolę nuo centrinių miesto dalių, tačiau tai gali būti puiki proga atrasti gyvenimą ramybės kupiname gamtos prieglobstyje.

Roberto Kiburto nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas