Nauja veterinarijos klinika, kurią Jūsų augintiniai užuos iš toli…

Uteniškiai myli savo augintinius, o gyvūnams, kaip ir žmonėms, reikalinga priežiūra. Rugsėjo mėnesį Utenoje duris atidarė nauja veterinarijos klinika „Sniffavet“. Pasikalbėjome su šios klinikos vadove veterinarijos gydytoja Snieguole Putniene.

Snieguole, prisistatykite uteniškiams. Iš kur esate, kur mokėtės, kiek laiko jau dirbate veterinarijos srityje?

Esu veterinarijos gydytoja. Bene visą savo gyvenimą gyvenu Utenos krašte, čia baigusi mokyklą, įstojau į Kaune esančią LSMU (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – aut. past.) Veterinarijos akademiją ir ten 5,5 metų sėmiausi veterinarinės medicinos profesijos žinių. Veterinarijos srityje dirbu jau beveik septynerius metus, nuo antro studijų kurso atlikau praktiką ir (ar) ėjau veterinarijos gydytojo asistento pareigas Vilniuje, Kaune ir Utenoje, o 2019-ųjų vasarį baigusi universitetą pradėjau dirbti veterinarijos gydytoja. Mane buvo galima sutikti visur: dirbau ir veterinarijos klinikoje, ir veterinarijos vaistinėje, ir gyvūnų prieglaudoje.

Kaip kilo mintis atidaryti savo veterinarijos kliniką?

Tik pradėjus atlikti praktiką, galvoje įsisuko svajonė: noriu įkurti savo veterinarijos kliniką su savomis taisyklėmis, maloniu aptarnavimu ir atsakingu požiūriu į gyvūną. Šis žingsnis labai didelis visomis prasmėmis, tad užtruko šiek tiek laiko, kol svajonė buvo įgyvendinta. Tačiau per tuos praktikos ir darbo metus įgijau dar daugiau praktinės patirties ir teorinių žinių, kurias dabar galiu panaudoti gydydama savo pacientus.

Ką reiškia Jūsų veterinarijos klinikos pavadinimas?

Paklaususiems visad nusijuokiu: „Pavadinimas su gilia prasme!“ O išties ta prasmė ne tokia ir gili. Sniff a vet iš anglų kalbos pažodžiui verčiasi taip – „suuosk veterinarą“. Ir iš tikrųjų, atrodo, jog augintiniai veterinarą atpažįsta jau iš toli, uoslė jiems sugrąžina daug atsiminimų, kurie siejami su juntamu vaistų, kitų augintinių kvapu. Į šį pavadinimą labai gražiai įsikomponuoja ir trys pirmosios mano vardo raidės, tad jis atrodė tobulai tinkantis.

Kokiems gyvūnams ir kokias paslaugas teikiate?

Klinikoje teikiu paslaugas gyvūnams augintiniams – šunims ir katėms. Taip pat vykstu pas pacientus į namus, laikymo vietoje apžiūriu ne tik šunis ir kates, bet ir žirgus. Teikiamų paslaugų spektras labai įvairus: galiu atlikti klinikinę apžiūrą ir paskirti reikiamą gydymą, atlikti vakcinaciją, ženklinimą, išduoti visoje Europos Sąjungoje galiojantį gyvūno augintinio pasą, parinkti tinkamiausias profilaktikos priemones. Taip pat atlieku kraujo, šlapimo, mikroskopinius tyrimus, pilvo organų echoskopiją, burnos higieną, minkštųjų audinių chirurgines procedūras.

Kokios bėdos kamuoja uteniškių augintinius?

Ligos, pasitaikančios mūsų miesto gyventojų augintiniams, yra labai įvairios. Neretai yra kreipiamasi ir profilaktikos tikslais: norint atlikti vakcinaciją, įsigyti priemonių nuo ektoparazitų bei endoparazitų ir panašiai. Rudenį, labai suaktyvėjus erkėms, gana dažna liga šunims yra babeziozė, taip pat nepriklausomai nuo metų laiko lankosi pacientai, besiskundžiantys ausų problemomis, alergijomis, žarnyno veiklos sutrikimais, katėms labai dažnai pasireiškia virusinės viršutinių kvėpavimo takų ligos ar šlapimo takų susirgimai.

Kurias procedūras įvardytumėte kaip svarbiausias, kurių šeimininkai turėtų nepamiršti atlikti savo augintiniams?

Noriu priminti šeimininkams, kad labai svarbu vakcinuoti savo augintinius, taip siekiant apsaugoti nuo virusinių ligų, tai ypač svarbu jauniems gyvūnams. Taip pat erkių aktyvumo metu ypač svarbu šunis apsaugoti nuo erkių, nes jų pernešama liga babeziozė gali būti mirtina. O augintinių sterilizacija ir kastracija gali sumažinti beglobių gyvūnų skaičių mūsų šalyje, taip pat apsaugoti gyvūnus nuo įvairių ligų, tokių kaip piometra, hiperplazijos, onkologiniai susirgimai.

Dėkoju už pokalbį.

Klinikos adresas: Maironio g. 17, Utena. Tel. pasiteirauti 8 626 53 323.

Darbo laikas: I–II 8–19 val., III nedirbame, IV–V 8–19 val., VI 8–17 val., VII 10–15 val.

Esame vienintelė veterinarijos klinika Utenoje ir Utenos rajone, dirbanti ir sekmadieniais.

Klinikoje atidarymo proga yra taikomos mažesnės kainos visoms profilaktinėms ir chirurginėms procedūroms!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas