Sulaikė 10 irakiečių: keliuku link negyvenamos sodybos ėjo įtartini žmonės

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė neteisėtai į Lietuvą patekusių ir Irako piliečiais prisistačiusių 10 asmenų grupę. Kitą dieną jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Apie pastebėtus įtartinus asmenis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai informaciją gavo praėjusį penktadienį. Į užkardą paskambinęs neprisistatęs asmuo informavo, kad prie pat sienos su Baltarusija esančio Ignalinos rajono Dysnų kaimo keliuku eina būrelis įtartinų žmonių.

Pasieniečiai sureagavo nedelsdami ir vieno kaime esančio negyvenamo namo kieme neteisėtus migrantus sulaikė. Jie prisistatė Irako piliečiais. Penki vyrai, trys moterys ir du nepilnamečiai neturėjo jokių asmens dokumentų.

Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų VSAT pareigūnai pasirūpino, kad gydymo įstaigoje sulaikytiesiems būtų atlikti testai dėl COVID-19. Visi atsakymai buvo neigiami.

Šeštadienį migrantai pateikė prašymus dėl prieglobsčio suteikimo Lietuvoje. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai pradėjo pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Apie tai informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prieglobsčio prašymus.

Dešimtukas laikinai apgyvendintas Tverečiaus pasienio užkardoje.

VSAT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas