Nuo trečiadienio stabdomos viešos pamaldos bažnyčiose

Nuo trečiadienio iki sausio 3 dienos stabdomos viešos pamaldos bažnyčiose. Apie tai informavo Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, ragindama tikinčiuosius melstis namuose.

„Šios Kalėdos pakviečia mus savitu būdu skelbti Dievo garbę – konkrečiai pasirūpinti žmogaus gyvybe. Nebūtinai pažįstamo, bet vis dėlto labai konkretaus, esančio šalia mūsų. Pasaulį varginanti pandemija šiuo metu ypač palietė mūsų kraštą. Girdime gydytojų pagalbos šauksmą dėl padėties, itin sparčiai prie galimybių kraštutinės ribos stumiančios mūsų sveikatos apsaugos sistemą. Ši sistema nėra negyvas mechanizmas. Ją sudaro žmonės: gydytojai, slaugytojai ir visi, kurie rūpinasi ligoniais. Pagaliau – patys ligoniai ir jų artimieji…“, – raginama Lietuvos vyskupų pranešime.

Nurodoma, kad nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. sustabdomos viešos pamaldos bažnyčiose. Kaip jau buvo pavasarį, taip ir dabar raginami tikintieji jungtis į šv. Mišias, transliuojamas per televiziją, radiją ar internetu.

Tačiau bažnyčios lieka atviros: tikintieji gali privačiai melstis, atlikti išpažintį ir priimti šv. Komuniją susitarę su kunigu. Kunigai budės bažnyčiose ar klebonijose ir priims tikinčiuosius. Laidotuvių šv. Mišios ar kitų sakramentų šventimas vyks tik artimiausių šeimos narių aplinkoje. 

Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas