„Samsonas Rally Utena 2023“ – rekordinis skaičius ekipažų (skelbiami žemėlapiai)

Rugsėjo 30–spalio 1 dienomis Utenos, Anykščių, Molėtų apylinkių žvyruotais keliais vyksiantis „Samsonas Rally Utena 2023“ sutrauks rekordinį skaičių ekipažų ir, kaip tikimasi, dalyvių. Tai itin gausiai lankomos ir didžiausią tarptautinį rangą turinčios automobilių varžybos, kurios patenka tarp geriausių Lietuvos automobilių sporto renginių.

Šį rudenį „Samsonas Rally Utena 2023“ organizatorių komanda dalyviams pasiūlys 14 nuostabių Utenos, Anykščių ir Molėtų rajonuose esančių greičio ruožų, daugelių jų buvo važiuojama tik prieš dešimtmetį ar net seniau (ralio žemėlapiai bus skelbiami artėjant renginiui). Dėl ypatingo šio regiono reljefo keliai pasižymi techniškumu ir natūralių tramplinų gausa, o tai nepalieka abejingo nė vieno, stebinčio šį be galo greitų automobilių spektaklį. Taip pat pirmosios ralio dienos ir šeštadienio vakaras bus vainikuoti ypatingu naktiniu greičio ruožu Utenos miesto gatvėmis, kuriame žiūrovai galės išvysti naktinių žibintų, iki raudonumo įkaitusių stabdžių diskų bei iš išmetimo vamzdžių besiveržiančių liepsnų žaismą. Į Uteną atvykę renginio svečiai bei patys uteniškiai bus pamaloninti ne tik įtraukiančiu serviso parku, bet ir pramogine dalimi, kurioje sau ką nors įdomaus ras kiekvienas žiūrovas. Praeitais metais gausiausiomis tapusios „Samsonas Rally Utena“ varžybos ir šiemet sieks šio titulo, o tą padaryti padės būrys užsienio svečių, tad konkurencija „Samsonas Rally Utena 2023“ bus maksimali.

Į „Samsonas Rally Utena 2023“ atvykusios komandos nuo penktadienio tvarkysis visus techninius bei administracinius formalumus, o ekipažai atliks be galo svarbią ralyje užduotį – susirašys greičio ruožus. Nuo šeštadienio ryto lenktynininkai išbandys savo techniką testiniame greičio ruože, o pačios varžybos prasidės jau po pietų bei užsibaigs naktiniu greičio ruožu. Visa tai sudarys apie 40 km greičio ruožų. Sekmadienis – antroji ralio diena – bus aktyvus nuo ankstyvo ryto iki vakaro, nes ekipažams teks įveikti dar apie 80 km lenktynių distancijos, kurios kilometražas per abi dienas sieks apie 120 km.

„Samsonas Rally Utena 2023“ vienas iš organizatorių, lenktynininkų UAB „Samsonas Motorsport“ generalinis direktorius, automobilių sporto klubo „Samsono motorai“ vadovas uteniškis Martynas Samsonas „Utenos dienai“ teigė, kad ne pirmus metus organizuojamas renginys šiais metais išskirtinis ir tuo, jog žvyrkeliais skries rekordinis skaičius ekipažų.

„Šiemet ralyje dalyvaus 125 dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos ar Norvegijos“, – su šiųmetėmis naujovėmis supažindino M. Samsonas ir pridūrė, kad šiais metais kai kurie greičio ruožai drieksis iki šiol dar neišbandytais keliais. Pašnekovas tikisi, kad renginys bus saugus, o žiūrovai supratingi ir sąmoningi.

Rugsėjo 29 dieną į Uteną suvažiuos visi dalyviai, tad mieste netrūks šurmulio. Šeštadienį ir sekmadienį bus dalinai uždaryta Aušros gatvė, čia bus įrengta didžiulė automobilių serviso zona. Uteniškiams bus pažerta ir staigmenų: po pirmosios varžybų dienos koncertą dovanos Augustė Vedrickaitė, o sekmadienį, iškilmingų apdovanojimų metu, švęsti pakvies DJ Jovani (Jonas Nainys).

Parengė Lina NARČIENĖ

Organizatorių nuotr.

Kleber padangos

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas