Kur dėti netinkamus naudoti elektronikos prietaisus?

Nebenaudojamų elektronikos prietaisų neturėtumėme tiesiog išmesti į paprastą mišrių atliekų konteinerį, arba atliekas tiesiog palikti šalia jo. Netinkamas elektronikos atliekų laikymas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Kai kurie elektronikos prietaisai savyje turi ypač pavojingas toksiškas medžiagas, sunkiuosius metalus, kurie žmonėms yra labai kenksmingi. Svarbu užtikrinti, kad elektronikos prietaisai būtų atiduoti arba perduoti tam specialioms įmonėms, kurios turi teisę ir žino kaip tinkamai tvarkyti elektronikos atliekas. Tai padės užtikrinti, jog prietaisas bus perdirbtas arba laikomas atsakingai, o ne tiesiog išmetamas į tam neskirtą vietą.

Jeigu nežinote kur išmesti elektronikos prietaisus, pateiksime keletą sprendimų, kuriais galėsite pasinaudoti:

  • Pirmiausia įsitikinkite, jog prietaisas iš tiesų neveikia ir negali būti pataisytas. Jeigu jis vis dar gali būti pataisomas, perduokite jį remontui ir suteikite jam antrą šansą. Jeigu prietaisas jums vis tiek yra nereikalingas, arba jau esate jį pakeitę nauju, atiduokite tiems, kuriems labiausiai jo reikia.
  • Pataisytus elektronikos prietaisus galite parduoti ir taip užsidirbti papildomų pinigų.
  • Vis dar tinkami naudoti daiktai puikiai gali tikti jūsų draugams, artimiems žmonėms, kolegoms, arba labdaros organizacijoms.
  • Kai kurie gamintojai leidžia jiems atiduoti senus gaminius ir už tai suteikia nuolaidą naujai produkcijai.
  • Jeigu daiktas yra visiškai nebepataisomas, jo bet kur neišmeskite, o atiduokite į tam skirtas vietas, kuriose daiktas bus saugiai laikomas arba perdirbamas.
  • Jeigu daiktas yra labai senas, tačiau turi istorinę vertę, paklausinėkite muziejų, galbūt jie priims jūsų nebenaudojamą prietaisą kaip vertingą eksponatą.

Nebenaudojamų elektronikos prietaisų pridavimas

Mūsų šalyje elektronikos atliekų surinkimas yra gerai išvystytas. Smulkius bei nedidelius elektronikos prietaisus galite priduoti į specializuotus konteinerius, kuriuos galima rasti daugelyje Lietuvos miestų bei miestelių. Surinkimo konteineriai yra įrengti strategiškai patogiose vietose, tokiose kaip prekybos centrai, parduotuvės, viešos įstaigos. Tokio tipo atliekas taip pat galima priduoti tiesiai į elektronikos atliekų surinkimo aikšteles. Jeigu savo namuose, biure ar sodyboje turite stambiagabarites elektronikos atliekas ir neturite galimybės patys jų priduoti į tam skirtą vietą, susisiekite su elektronikos atliekų išvežimo paslaugą teikiančia įmone, kuri visa tai padarys už jus!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas