Reaguodamas į įvykius Ukrainoje keramikas sukūrė unikalią instaliaciją

Antalgiškis skulptūrų parko įkūrėjas ir Utenos meno mokyklos mokytojas, keramikas Giedrius Mazūras vėl stebina savo sumanymais. Jis pristato naujausią savo darbą – instaliaciją „Blue Yellow“, kurios idėją sukurti padiktavo įvykiai Ukrainoje ir noras kažkuo prisidėti.

Ši neįprasta instaliacija šiuo metu puikuojasi Utenos meno mokyklos kieme, tad kviečiami visi norintys į meną pažvelgti kiek kitu kampu.

Kaip sakė G. Mazūras, prieš išleisdamas kūrinius į pasaulį, dažnai klausia nuomonės savo bičiulių. „Tai tokia grupė protingų ir mano mylimų žmonių, kurie man labai padeda. Ir šį kartą paklausiau jų nuomonės, nes pačiam ant popieriaus suguldyti savo mintį nėra taip paprasta“, – teigė jis. Vienam jo bičiuliui šis keramiko G. Mazūro sumanymas asocijavosi su Dievo akimi, kitas teiravosi, ar tai čia militaristinis ar futuristinis menas, tačiau kone visi buvo vieningos nuomonės: „šių dienų kontekste tai stiprus darbas“.

Instaliaciją „Blue Yellow“ antalgiškis kūrė kaleidoskopo principu. Senuose surūdijusiuose bidonuose sumontavo veidrodžius, kuriuose tarsi taikinyje atsispindi besikeičiančios Ukrainos vėliavos spalvos. „Senų surūdijusių bidonų yra daug, nemėgsta jie dinamiškų ir spalvingų, siekiančių laisvės, jie šliaužia ir bando užkrėsti korozija. Būkim teisingi. Dumblas nusėda“, – savo darbo vaisių vaidingai apibūdino kūrėjas, kuris dėkojo Lietuvos kultūros tarybai bei privatiems mecenatams už pagalbą įgyvendinant šią idėją. Jis taip pat ragino padėti Ukrainai kovoti bei paaukoti organizacijai „Blue/Yellow“, o Utenos meno mokyklos mokinius, jų tėvelius ir visus uteniškius padėti surinkti mokymo priemones Ukrainos vaikams, šiuo metu gyvenantiems Utenos rajone.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas