Plonas Alaušo ežero ledas vos nepasiglemžė jauno uteniškio gyvybės

Uteniškis žvejys nuo šiol galės švęsti antrąjį savo gimtadienį. Tik per plauką gyvas likęs nė 40 metų nesulaukęs vyras dėkingas likimui ir jį, skendusį Alaušo ežero įlankoje, iš ledinio vandens išvadavusiam Vytautui Bučiui. Kurį laiką su mirtimi grūmęsis žvejys nebepajėgė įsikabinti ledo ir pats išsigelbėti, mat išseko jėgos, nuo šalčio ėmė stingti kūnas. Atsitiktinumas taip lėmė, kad į savo kiemą išėjęs sodybos šeimininkas išgirdo pagalbos šauksmą ir nedelsdamas ėmėsi veiksmų.


Šioje eketėje, esančioje Alaušo ežere, skendo žvejys, kurį išgelbėjo Vytautas Bučius

Kovo 15 dieną V. Bučius laiką leido savo sodyboje Alaušų kaime (Sudeikių sen.). Maždaug 11 minučių po 14 valandos jis susiruošė išeiti į kiemą, kur jam lyg ir pasigirdo žmogaus riksmas: „Gelbėkit!“

„Iš pradžių pamaniau, kad kažkas juokauja. Net nepagalvojau, kad ant ledo gali būti žmogus. Po kelių sekundžių vėl išgirdau pagalbos šauksmą“, – tą akimirką prisiminė vyras, kuriam nebeliko abejonių – kažkam nutiko nelaimė.

Pabėgėjęs arčiau ežero kranto V. Bučius pamatė, kad už kelių šimtų metrų nuo sodybos įlūžus ledui šaltame vandenyje kabarnojasi žmogus. Reikėjo skubotų sprendimų, nes kiekviena sekundė buvo labai svarbi. „Apsidairęs pamačiau kaimyno prie medžio pastatytą kartį, kuri pavasarį naudojama įvairioms šiukšlėms traukti iš ežero. Ji ilga, maždaug penkių metrų. Su kartimi bėgdamas palei ežerą ir visus šabakštynus iš akių nepaleidau skęstančiojo, kuris vis dar šaukėsi pagalbos. Mane guodė tai, kad žmogus eketėje vis dar gyvas“, – pasakojo pašnekovas. Kol jis atsidūrė prie ledo, užtruko kelias minutes. Per šį laiką vyras dar spėjo paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112.

Iš pradžių krante ledas neatrodė tvirtas, vietomis ėmė lūžinėti. V. Bučius užšoko ant kietesnio ledo, o tada atsigulė ant medinės karties ir ėmė šliaužti link skęstančiojo. „Vis dar mintyse guodžiausi, kad ledas vietomis tvirtesnis. Juk prieš tai ant jo vaikščiojo žvejys. O atsigulus ant ledo atrodė, kad bus šiek tiek saugiau. Prišliaužęs prie skęstančiojo kartimi bandžiau jį ištraukti, tačiau sunkiai sekėsi. Jam nuolat aiškinau, ką turi daryti, kad kuo ilgiau išsilaikytų vandenyje. Laimei, vyras pats tvirtai įsikabino į kartį ir buvo ištrauktas. Abu nušliaužėme į krantą. Maždaug po 5–7 minučių atvažiavo greitosios pagalbos medikai“, – prisiminė Kėdainiuose advokatu dirbantis ir sodybą prie Alaušo ežero turintis V. Bučius.

Kol atvyko ugniagesiai, medikai ir policijos pareigūnai, skęstantysis jau buvo ištrauktas iš vandens

Jis taip pat papasakojo, kaip atrodė bendrą kūno atšalimą patyręs žvejys: „Atšliaužęs į krantą bandė atsistoti, bet suklupo. Bandžiau padėti atsikelti. Sunkiai sekėsi. Kai atsistojo, jis atsirėmė į medžio kamieną. Buvo visas siaubingai sušalęs. Jis man dar bandė sakyti, kad nebereikia greitosios pagalbos medikų, tačiau šie po akimirkos jau buvo vietoje. Taip pat atvyko ir ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai. Medikai nuvilko šlapius vyro drabužius, bandė sušildyti, mačiau, kaip suleido vaistų. Mano žiniomis, ligoninėje jis gulėjo apie porą valandų, vėliau buvo išleistas namo.“

Kitą dieną laimės kūdikiu galintis save vadinti uteniškis atvyko į jį didvyriškai išgelbėjusio vyro namus. Jis, anot pašnekovo, buvo labai susijaudinęs, padėkojo už išgelbėtą gyvybę, pažadėjo dar paskambinti, nes jo turėtas telefonas, atsidūręs po vandeniu, jau nebeveikė.

Skendusį žmogų išgelbėjęs vyras teigė, kad iki nelaimingos pabaigos trūko vos akimirkos: jėgoms senkant ir kūnui nuo šalčio stingstant nelaimėlis būtų paniręs po ledu.

V. Bučius prisipažino, kad šio savo žygdarbio nesureikšmina: jis atliko tai, kas priklauso gelbėjant žmogų. „Tik supratau, kad žmogaus gyvybė yra labai trapi. Jos siūlas gali bet kada nutrūkti. Apie tai susimąstai pakliuvęs į tokias situacijas“, – pokalbio pabaigoje savo nuomonę išsakė pašnekovas ir pridūrė, kad jis nėra linkęs teisti žvejų, kurie lipa ant ledo neįsitikinę, ar bus saugu. Vyras džiaugiasi, kad laiku išėjo į kiemą ir kad viskas baigėsi gerai.

Ant ežerų ledo beveik nebeliko, tad ugniagesiai gelbėtojai įspėja, jog rizikuoti savo ir kitų gyvybėmis neverta. Iki vasario mėnesio pabaigos ugniagesiai gelbėtojai šalyje ant iš ledo gniaužtų besivaduojančių vandens telkinių atliko 12 gelbėjimo darbų ir išgelbėjo penkias gyvybes, tačiau keturiems žmonėms išsigelbėti nepavyko – juos pasiglemžė ledinis vanduo.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas