Milžiniškos baudos žvejų pažeidėjų neatbaido

Vasario 1 dieną prasidėjusios kasmetinės akcijos „Lydeka“ metu per pusantro mėnesio šalyje nustatyti 479 Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimai (33 šiurkštūs), šeši verslinės žvejybos ir 42 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai konfiskavo 348 žvejybos įrankius: 272 mėgėjų žvejybos, 43 ne mėgėjų žvejybos ir 33 kitus įrankius.

„Akcija „Lydeka 2021“ įpusėjo, ežeruose sparčiai tirpstant ledui pirmasis etapas jau eina į pabaigą. Šiltėjant orams, patvinus ežerų pakrantėms, greitai prasidės ir antrasis akcijos etapas – lydekų nerštas. Pareigūnų dėmesys bus koncentruojamas į lydekų nerštavietes, kad apsaugotume jas nuo žeberklininkų ir tinklininkų“, – teigė aplinkosaugininkai.

Vienas pagrindinių akcijos tikslų – pažeidimų prevencija ir siekis išsaugoti kuo daugiau reproduktorių, bet aplinkosaugininkai nustatė ir neteisėtų lydekų žvejybos atvejų. Per pusantro mėnesio žala aplinkai siekia net 11 tūkst. eurų.

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos aplinkosaugininkai surengė 99 reidus, patikrino 826 žvejus mėgėjus, šešias verslinės žvejybos įmones ir nustatė 96 pažeidimus, iš jų –10 šiurkščių.

Utenos aplinkosaugininkai, vykdydami akciją „Lydeka“, Molėtų rajone, ant Galuonų ežero ledo, sulaikė lydekautoją. Asmuo žvejojo draudžiamu būdu – 45-iomis palaidinėmis, masalui naudojo gyvą žuvelę ir sugavo keturias lydekas. Jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, o žuvų ištekliams apskaičiuota žala siekia 960 eurų.

Visiems buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir pritaikytos nuobaudos. Asmeniui, pagavusiam lydeką draudžiamu būdu, teks atlyginti ištekliams padarytą žalą – 240 eurų.

Draudimas gaudyti lydekas, siekiant užtikrinti jų apsaugą prieš nerštą ir neršto metu, galios iki balandžio 20 dienos visuose Lietuvos vandens telkiniuose ir taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas