Jubiliejinis Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis jau įpusėjo

Praėjusį savaitgalį Užpalių Švč. Trejybės bažnyčioje vyko žymių žmonių pasirodymas Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, kuris, kaip tvirtino šio festivalio sumanytoja ir ilgametė vadovė Zita Lukošiūnienė, jau įpusėjo.

„Kiekvienas festivalis lyg ir panašus, tačiau skiriasi – jame pasirodo naujų, dar negirdėtų, atlikėjų. Dalyvaus ir senbuvių. Manau, kad tradicijos – gerai“, – įžanginiame straipsnyje apie festivalį dar rugsėjo 1-ą (apie tai rašėme „Utenos dienos“ laikraštyje Nr. 68) teigė Z. Lukošiūnienė. Daugiau nei prieš savaitę koncerte Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje „Prie to didelio Alaušo ežero“ dalyvavo visa garsi Ališauskų šeima. Tie, kurie dalyvavo šiame pasirodyme, nesulaikė susižavėjimo jaunąja dainininke Akvile Ališauskaite, savo nuoširdumu pavergusia visų bažnyčioje tuo metu buvusių žmonių širdis. Jai – tik šešeri, tačiau jau dabar pastebimas neregėtas jos talentas atlikti ir gana sudėtingas solo partijas. Jos mama – Aistė Bružaitė – irgi tikra kanklių virtuozė. Mūsų kraštuose, atrodo, nieko negalima nustebinti kanklių skambėjimu, tačiau jos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Liaudies instrumentų katedros vedėjos, docentės ir meno daktarės, atliekamos melodijos sužavėjo ir puikiai su kanklėmis pažįstamų muzikantų širdis. Jos vyras birbynininkas Egidijus Ališauskas šiuo metu yra Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, vyriausiasis dirigentas bei vadovas.

Po koncerto šioje parapijoje tarnaujantis ilgametis kunigas Povilas Klezys svečiams surengė įspūdingą pasiplaukiojimą po Alaušo ežerą.

O praėjusį savaitgalį užpaliečiai pasitiko net tris profesorius: dainininką Vladimirą Prudnikovą, kuris atvažiavo vietoje savo dukros Ievos Prudnikovaitės, nespėjusios į koncertą grįžti iš gastrolių Šveicarijoje, vargonų griežimo meistrą ir nuolatinį festivalio dalyvį Gediminą Kviklį bei pirmą kartą festivalyje dalyvaujantį profesorių, Lietuvos obojaus pažibą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėją Robertą Beinarį.

Kitas koncertas, skirtas M. K. Čiurlionio gimtadieniui, jau greitai – trečiadienį (rugsėjo 22 d. 18 val.) nuskambės Utenos meno mokyklos kamerinėje salėje (buvusioje Dailės mokykloje). Jame dalyvaus dar viena šalies garsenybė, labai talentinga dailininkė ir solinės bei kamerinės muzikos atlikėja violončelininkė Žana Miniotaitė. Kaip atskleidė šio festivalio direktorė ir meno vadovė Z. Lukošiūnienė, Ž. Miniotaitė šį kartą uteniškius žada nustebinti ir kitu savo pomėgiu – tapyba. O vakaras vadinsis „Muzikos ir dailės sąskambiai“.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas