Atnaujinamos Vestuvių kalno skulptūros

Iki birželio 1 dienos žadama atnaujinti Vestuvių kalno skulptūras, kurios ilgus metus nebuvo prižiūrimos ir buvo itin prastos būklės. Ne vieną dešimtmetį stovinčias medines skulptūras reikėjo nedelsiant atnaujinti, mat kai kurios jau kėlė pavojų žmonėms ir darkė gamtovaizdį žmonių dažnai lankomoje vietoje.

Iki vasaros pradžios planuojama atlikti numatytus darbus

Dėl Vestuvių kalno ir jo prieigų sutvarkymo poreikio ne kartą buvo tariamasi ir diskutuojama, skulptūrų būklę įvertino ir Rokiškio skulptorius Gintaras Varnas. Taip pat buvo kreiptasi ir į visuomenę, kuri turėjo galimybę išsakyti savo pasiūlymus, kaip turėtų būti sutvarkyta teritorija prie Utenos tvenkinio ir Vestuvių kalno, kokių pramogų joje norėtų matyti.

Pasirašius sutartį dėl Utenos miesto Vestuvių kalno medžio skulptūrų ir kompozicijų atnaujinimo ir restauravimo pradėti pirmieji darbai, kuriuos planuojama užbaigti iki vasaros pradžios.

Ilgą laiką veikiamos įvairių aplinkos veiksnių meninės skulptūros sutrešo, išpuvo, kai kurių būklė buvo itin prasta. Štai „Jaunosios“ skulptūra bus išdrožta naujai, nes jos būklė buvo bene prasčiausia.

Kaip teigė Utenos miesto seniūnijos seniūnė Edita Urbonienė, bus atnaujinta ir restauruota ne tik 15 medinių skulptūrų, taip pat devyni suoleliai, keturios kompozicijos, trys šiukšliadėžės bei sukurta medžio skulptūra „Jaunoji“, vizualiai atitinkanti Utenos miesto Vestuvių kalne esančio skulptūrų ansamblio, vaizduojančio liaudies papročius, tematiką.

Primename, kad šalia Vestuvių kalno tvarkoma Utenos tvenkinio poilsiavietė, nusidriekė naujas takas per Rašės parką.

„Utenos dienos“ inf., Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas