Utenoje atnešta ir išdalyta rekordiškai daug paramos

Utenos maltiečių atiduotuvėje (Tauragnų g. 2) darbas vyksta visus metus: čia atnešami nebereikalingi drabužiai, avalynė, namų apyvokos daiktai, kurie yra kruopščiai išrūšiuojami čia dirbančių kelių savanorių. Šioje atiduotuvėje dalijamais drabužiais ar daiktais susidomėjimas neblėsta jau kelerius metus. Čia dažnai užsuka ne tik uteniškiai, bet ir ukrainiečiai ar mieste gyvenantys kitų šalių žmonės.

Praėjusiais metais išrūšiuota 14 616 kilogramų, o išdalyta 10 964 kg paramos – tokius skaičius pateikė Utenos maltiečių grupės vadovė Aurelija Mackonienė. Ji pasidžiaugė, kad uteniškiai koja kojon žengia tvarumo keliu ir nereikalingų daiktų nebeišmeta į konteinerius, o suteikia jiems galimybę antram gyvenimui.

Vadovė sakė, kad be drabužių, avalynės, namų apyvokos daiktų atiduotuvėje galima rasti ir knygų, vaikiškų drabužėlių, žaislų. Prasidėjus karui Ukrainoje, 2022 metais čia užsukdavę ukrainiečiai ar jų šeimos pasinaudojo parama. „Kartais net nemanydavome, kad vieną ar kitą daiktą kažkas imtų. O štai ukrainiečiams jų prireikia. Juk suprantama: jie atvyksta į tuščius namus, visko reikia buičiai, taip pat apsirengti, apsiauti“, – pastebėjo A. Mackonienė.

Pastebima, kad atiduotuvėje pastaruoju metu dažnai apsilanko Utenoje gyvenantys trečiųjų šalių gyventojai. „Žmonių, kuriems reikalinga parama tikrai netrūksta. Ypač didelio susidomėjimo sulaukia vaikiški drabužėliai. Kai kurie drabužėliai vaikams sukrauti dėžėse, maišuose, nes paprasčiausiai sunku viską sudėti, pakabinti, tiesiog trūksta vietos“, – kalbėjo pašnekovė. Ji pridūrė, kad šiais naujais metais tikisi, jog pavyks nors šiek tiek pašildyti atiduotuvės patalpas, kuriose šaltuoju metų laiku ypač šalta, o čia dirbančios moterys šildosi rankas pirštinėmis ar karštomis arbatomis. „Turime tokią svajonę. Gal verslininkai mums padės, parems pasišildyti patalpą“, – savo lūkesčius išsakė vadovė A. Mackonienė.

Utenos maltiečių nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas