Šildymo sezonui pasirengta atsakingai

Paskutinių 2022–2023 m. šildymo sezono mėnesių rezultatų duomenimis, UAB Utenos šilumos tinklai išlieka bendrove, kuri tiekia šilumos energiją vartotojams viena iš mažiausių šilumos kainų Lietuvoje. Bendrovė, pastarųjų dviejų mėnesių duomenimis, nupirko biokuro žaliavos mažesne nei vidutinė rinkos kaina buvo „Baltpool“ biržoje.

Šiandien UAB Utenos šilumos tinklai yra užsitikrinusi biokuro tiekimo grafiką ir turi sutartis bei atsargų iki vasario mėnesio. Atrandama ir kitų alternatyvių biokuro produktų, pavyzdžiui, energijai gaminti panaudojami grikių lukštai iš vietinių gamintojų. Taip pat UAB „Utenos komunalininkas“ pradėjo tiekti biokurą UAB Utenos šilumos tinklų katilinėms. Priminsime, kad gaminant šilumą ir elektros energiją vartotojams Utenos energetikai biokuro žaliavą naudoja net 98 proc. apimtimi, o likusią dalį (iki 2 proc.) sudaro dujos ir skystasis kuras.

Atlikus elektros ūkio pertvarką bendrovėje, didesnė elektros dalis šilumai gaminti sunaudojama iš bendrovės pagamintos elektros energijos-termofikacinės elektrinės, saulės elektrinės parko. Taip mažinamas elektros poreikis perkant ją iš tiekėjų. Tokiu būdu elektros kainai padidėjus iki 4 kartų Utenos energetikų elektros sąnaudos padidėjo tik 30 proc., palygininti su 2021 m.

UAB Utenos šilumos tinklų inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas