Mažoji renovacija: puiki proga sumažinti šildymo sąskaitas

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą mažajai renovacijai – iki kitų metų vasario 1 d. galima teikti paraiškas modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Pasinaudoję galimybe, gyventojai gali ne tik sumažinti sąskaitas už šildymą, bet ir butuose pasikeisti radiatorius, įdiegti šilumos reguliavimą bei kitas priemones ir gauti 30 proc. kompensaciją.

Tiems, kurie nori geresnių gyvenimo sąlygų

„Kvietimas teikti paraiškas vykdyti mažąją renovaciją naudingas tiems, kurie galbūt dar nesiryžta įgyvendinti kompleksinės renovacijos priemonių, tačiau nėra patenkinti oro temperatūra bute šaltuoju metų laiku, jaučia poreikį atnaujinti savo daugiabutį ir turėti geresnes gyvenimo sąlygas“, – pabrėžė BETA direktorius Valius Serbenta.

V. Serbenta pažymėjo, kad vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis daro įtaką šildymo sąskaitoms. Apie 14 proc. daugiabučių vis dar naudojasi sovietinio tipo elevatoriniais šilumos punktais, o tai gali lemti 7–15 proc. didesnį šildymo sąskaitos dydį.

Gyventojai, siekiantys gauti paramą, privalo keisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje.

Į paramą gali pretenduoti ir tie daugiabučiai namai, kuriuose šilumos punktas yra pakeistas ir jau įrengta nepriklausoma šilumos tiekimo sistema.

Modernizavimui teikiama parama

Daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti skiriama 30 proc. parama Klimato kaitos programos lėšomis – kompensacinių išmokų forma.

Paraiškas gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

Parama bus skiriama ir tokioms priemonėms kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.

Planuojantiems diegti įrenginius, skirtus karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių, parama numatoma saulės plokštelinių ar vakuuminių kolektorių, „boileriams“ ir akumuliacinėms talpoms įrengti, mažo galingumo šilumos siurbliams karštam vandeniui ruošti įrengti, saulės fotovoltinei elektrinei įrengti (elektros energijos poreikiams, atsiradusiems dėl karšto vandens ruošimo) ir kt.

Paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) iki 2022 m. vasario 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta 800 tūkst. eurų suma.

BETA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas