Specialistai apmokomi ir Utenoje – bus teikiama pagalba senjorams
AktualijosSpecialistai apmokomi ir Utenoje – bus teikiama pagalba senjorams
2019 gruodžio 30, Pirmadienis 10:01

Specialistai apmokomi ir Utenoje – bus teikiama pagalba senjorams

Specialistai apmokomi ir Utenoje – bus teikiama pagalba senjorams

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad silpni socialiniai ryšiai ne tik neigiamai veikia gyvenimo kokybę, bet ir paskatina ligų atsiradimą. Ši problema ypač paaštrėja senėjančiose visuomenėse. Tačiau Lietuvoje jau ketvirtus metus veikianti nemokama bendravimo ir emocinės pagalbos paslauga „Sidabrinė linija“ rado būdą kaip spręsti vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas, suteikdama senoliams galimybę džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Į šią misiją įsitraukia ir šalies verslas, kuris prisideda ne tik finansine parama.

„Lietuva – sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje senėjanti visuomenė. Skaičiuojama, kad iki 2030-ųjų kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60 metų. Mūsų tikslas, kad ši visuomenės dalis, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, sveikatos būtų kuo ilgiau aktyvi, įsitraukusi, bendraujanti. Socialiniai ryšiai yra vienas svarbiausių kokybiško ir visaverčio gyvenimo veiksnių – kartais net ir vienas pokalbis telefonu padeda sukurti draugystės, artumo ir bendravimo ryšį, praskaidrina nuotaiką ir gerina psichinę sveikatą, dovanoja džiaugsmą ir viltį, sugrąžina norą gyventi", – sakė „Sidabrinės linijos" įkūrėjas Marius Čiuželis.

Pasak jo, yra įrodyta, kad buvimas bendruomenėje ir pojūtis, kad esi jos dalis, padeda kovoti su tokiomis ligomis kaip depresija ir demencija, mažina širdies ligų tikimybę, atitolina Alzheimerio ar Parkinsono ligų progresavimą.
„Mūsų tikslas – pasiekti visus, netgi atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančius vienišus ar bendravimo stokojančius vyresnio amžiaus žmones. Tam reikia ne tik investicijų, bet ir partnerių, kurie padėtų skleisti žinią apie mus ir egzistuojančią saugią ir patikimą pokalbių liniją", – planais dalinosi M. Čiuželis.
Šiais metais prie „Sidabrinės linijos" projekto prisideda ir didžiausia integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia". Bendrovė vien namų interneto ir telefonijos paslaugų srityje aptarnauja 600 tūkst. klientų.
„Esame bendrovė, kuri padeda žmonėms kurti ir palaikyti ryšius, kad ir kur jie bebūtų – teikiame telefono, mobiliojo ryšio ir interneto paslaugas. Tačiau visada ieškome, ką galime padaryti papildomai, kad visuomenės atskirtis, ne tik skaitmeninė, nuolat mažėtų. Tad nuo šiol mūsų inžinieriai, kurie lankosi klientų namuose, galės ne tik pasirūpinti teikiamų paslaugų kokybe, bet bus kompetentingi įvertinti, ar garbaus amžiaus asmenys jaučiasi vieniši, ar jiems trūksta artimo bendravimo. Jie su savimi turės ir specialius „Sidabrinės linijos" lankstinukus, galės suteikti pagrindinę informaciją apie šį projektą ir jo naudą", – sakė Indrė Bimbirytė-Yun, „Telia" socialinės atsakomybės vadovė.
Lapkričio mėnesį ši praktika pradėta taikyti Alytuje ir Marijampolėje. Gruodį papildomai apmokyti „Telia" specialistai jau buriasi ir Utenoje, Tauragėje, Šiauliuose. Teigiamų atsiliepimų sulaukta ne tik iš klientų, bet ir iš pačių inžinierių.
„Kartais nesusimąstome, koks svarbus gali būti nuoširdus rūpestis ir paprastas pokalbis. Jautriomis istorijomis jau ne kartą dalinosi ir patys mūsų inžinieriai – aplankyti klientai neretai atvirai dalinasi savo istorijomis, prasitaria besijaučiantys vieniši. Todėl tikime, kad šis mūsų indėlis prisidės prie „Sidabrinės linijos" žinomumo ir populiarumo tarp tų žmonių, kuriems jos kuriamos galimybės atneš džiaugsmo ir vertės", – teigė I. Bimbirytė-Yun.
„Sidabrinėje linijoje" užsiregistravusių senolių skaičius artėja link 2 000. Pokalbiai su bendraminčiais – telefoniniais draugais – jiems leidžia vėl jaustis svarbiems ir reikalingiems gyvenimo saulėlydyje. Projektui padeda ir 300 savanorių, o nuo „Sidabrinės linijos" veiklos pradžios 2016 metais iš viso jau įvyko daugiau nei 31 000 pokalbių, kurių bendra trukmė siekia 750 000 minučių, arba daugiau nei 12 500 valandų.
„Sidabrinė linija" yra penktus metus veikiančio M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vykdomas projektas. Fondas siekia, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o garbaus amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pagyvenusių žmonių dieną minintiems senjorams – džiugesnės prognozės

  Sveikindamas Lietuvos senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis įvardijo kitų metų planus, kurie bus aktualūs pensijos amžiaus sulaukusiems žmonėms. Pasak ministro, planuojama, kad senatvės pensijos 2020 m. augs sparčiau nei darbo užmokestis, taip pat bus didinamos priemokos mažų pensijų gavėjams.

 • Senjorams – galimybė atnaujinti vairavimo įgūdžius

  Jau antrus metus senjorai kviečiami atnaujinti savo saugaus eismo žinias ir vairavimo įgūdžius socialinėje akcijoje „Senjorai vairuoja saugiai“. Balandžio 29 d. 11 val. senjorų lauks vairavimo mokyklų instruktoriai net septyniuose šalies miestuose.

 • Gera žinia senjorams – pensijos didės ne tik 2018-aisiais

  Jau sausio mėnesį visi senjorai sulauks didesnės pensijos. Gera žinia ta, kad nuo šiol pensijų indeksavimas įtvirtintas įstatyme ir priklausys nuo šalies ekonominių rodiklių, o ne politikų valios. Pensijos kasmet didės tiek, kiek ir dirbančių žmonių atlyginimai.

 • Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

  Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

 • Tikrosios rudens gėrybės – pas „Telia“

  Kad ir koks būtų Jūsų ruduo, „Telia" pasirūpins visa mokslui, pramogoms ir darbams reikalinga įranga: „iPhone" telefonams, kompiuteriams ir „Samsung" planšetėms su patraukliais „Telia" mokėjimo planais dabar siūlomos neeilinės nuolaidos, jos žmonėms leis sutaupyti šimtus eurų.

 • Leliūnuose paminėta Senjorų diena

  Spalio 1 dieną šalyje buvo švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ši ypatinga data buvo pažymėta ne vienu prasmingu renginiu, kuriame dainos ir gražūs posmai sušildė ne vieną širdį.

 • Kas ketvirtas Utenos apskrities gyventojas – senjoras

  Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Lietuvos statistikos departamentas skelbia tai, kad senjorų daugėja, o kai kuriuose miestuose, tarp jų Ignalinoje, Anykščiuose, Zarasuose, Molėtuose, jų gyvena daugiausia.

 • Pamestas telefonas „iPhone“ – policijos komisariate

  Šių metų rugsėjo 1 dieną restorane „Hesburger“ (J. Basanavičiaus g. 54, Utena), moterų tualete, rastas mobiliojo ryšio telefonas „iPhone“. Telefono ekrano stiklas yra skilęs.

 • Būtina mokyti vaikus saugiai naudotis mobiliaisiais telefonais

  Šiais laikais daugelis suaugusiųjų, vaikų ir paauglių nebeįsivaizduoja gyvenimo be mobiliojo telefono. Mobilusis telefonas tapo neatsiejamu palydovu ir bene pagrindine bendravimo priemone. Jau niekas nesistebi, pamatęs pirmų klasių mokinuką ar net darželinuką, žaidžiantį mobiliuoju telefonu ar nuolatos kalbantį. O derėtų sunerimti...

 • Senjorams atsivers didesnės galimybės

  32 trečiojo amžiaus universitetai Lietuvos edukologijos universitete pasirašė Nacionalinę trečiojo amžiaus universitetų asociacijos sutartį. Pasirašyti šios sutarties Lietuvos edukologijos universitete susirinko 32-jų Trečiojo amžiaus universitetų atstovai, tarp jų ir Utenos trečiojo amžiaus universiteto (UTAU) direktorė Vyda Krasauskienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:707
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:18564
Šį mėnesį apsilankė:166972
Viso (nuo 2015-02-16):12518406
Šiuo metu naršo:
99
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!