Automobilių pardavėjų gudrybės ir apie ką turėtumėte dar pagalvoti pirkdami automobilį

Išaušo ta diena, kai tarėte sau „noriu kito automobilio“. Naujas jis ar naudotas, jei parduodamas ne komisu, veikiausiai teks susidurti su pardavėju. Pardavėjai nori parduoti ir dažnai su automobiliu parduodamos ir jo bėdos, apie kurias anksčiau ar vėliau sužinosite „sunkiuoju būdu“. Kaip nepadaryti dažniausių klaidų perkant?

Neskubėti ir nepasiduoti skubinimui

Dažna reklamuotojų ir sukčių gudrybė, kurios nevengia ir pardavėjai – spausti pirkėją laiku. „Dabar pigiau“, „Aš tiek nelauksiu“, „Štai raktelis, pasirašome popierius ir gali važiuoti“. Jei jaučiatės skubinimas stabdykite ir gerai įvertinkite sandorį, jame veikiausiai kažkas ne taip. Tai gali būti ir nutylėtas automobilio defektas ar jums nepatiksianti automobilio istorija.

Įvertinkite ir supraskite, ko jums reikia

Tobulo automobilio viskam nėra, net jei pardavėjas sako kitaip. Teks rinktis. Manevringas miesto automobilis vargu ar bus malonus bekelėje, patogus ilgose kelionėse ir talpus šeimos kelionėms. Taip pat ir kitų kėbulo tipų automobiliai turi savo trūkumus ir privalumus, todėl verta savęs paklausti kuo daugiau klausimų. Kur važiuosiu? Ar vienas važiuosiu? Kiek žmonių važiuos? Ar dažnai važiuosiu greitkeliu? Ar dažnai važiuosiu žvyrkeliu? Ar tai bus ir darbo automobilis? Ar turiu vietą jo parkavimui? Klausimams ir atsakymams į juos daugėjant norimo automobilio tipas turėtų palengva išsigryninti savaime.

Mėnesio įmoka

Dažna lizingu prekiaujančių vietų gudrybė, aiškiausiai matome mėnesio įmokos sumą, kuri visada atrodo labai patraukliai, tačiau pradinė įmoka ar sutarties laikotarpis ne visada tokie aiškūs. Sudėjus viską į vietą galime gauti ir keliasdešimt procentų išsipūtusią automobilio kainą.

Automobilio opcijos

Tiek ekonominės klasės, tiek prabangiuose automobiliuose opcijos dažnai yra „legalus apiplėšimas“, pardavėjas nori ir gali jus įtikinti, kad jums reikia panoraminio stogo, dviejų zonų klimato kontrolės, šildomų galinių sėdynių ar dviejų tonų odinio salono. Tačiau kiekviena nebrangi opcija galų gale automobilio kainą išpūs tikrai apčiuopiamai. O svarbiausia, kad nereikalingos opcijos nuvertės dar greičiau nei automobilis. Naudotas automobilis su jūsų išsirinktais privalumais kainuos vos brangiau, jei ne tiek pat, kiek automobilis be jų.

Plano nesilaikymas

Kiekvienas automobilis gali pasirodyti kaip geras pasiūlymas, tačiau nusimatykite tikslų biudžetą jam su nežymia paklaida. Automobilio pirkimas ne pagal kišenę yra dažna paklaida, tačiau „vos tiek brangiau“ gali jus palikti be einamųjų mėnesio pinigų, o automobilio išlaidos pirkimu dažnai nesibaigia (registravimas, draudimas, techninė apžiūra ir kt.)

Automobilio nebandymas

Ne visi pardavėjai leidžia pavairuoti automobilį. Ypač dažnai tai pasitaiko automobilius aikštelėse laikantiems pardavėjams. Kaip tyčia automobilis užparkuotas kitų automobilių, o pardavėjas negali palikti aikštelės, kad šalia jūsų pasėdėtų jums bebandant automobilį. Bandyti reikia, nes kitu atveju perkate katę maiše. Net techninę apžiūrą praėjęs automobilis gali neturėti veikiančių svarbių funkcijų, pavyzdžiui, kondicioneriaus, autopiloto, ar veikiančių parkavimo jutiklių.

Nebijokite derėtis

Nors derybos dažnai asocijuojasi su muge ar turgumi, tačiau net ir maža nauda perkant automobilį geriau nei jokios. Galbūt pusvelčiui įsigysite ratlankių komplektą ar bent jau gausite pilną baką degalų. Jei pardavėjas skuba ar jau pavargo pardavinėti šį automobilį galbūt net gausite patrauklią nuolaidą.

Juodoji automobilio istorija

Jau anksčiau įspėjome, kad gražus automobilis nebūtinai yra geras automobilis, todėl verta pasitikrinti automobilio istoriją su carVertical. Taip sužinosite ridos tikrumą, ar automobilis nebuvo naudojamas kaip taksi ar patrulio automobilis, ar jis nebuvo daužtas ar galmykloje pripažintas brokuotu (angl. lemon). „Vilkas avies kailyje“ yra labai tinkantis posakis tokiems automobiliams. Automobilio istorijos ataskaita yra tik dalis paruošiamųjų darbų, perkamą automobilį vertėtų duoti įvertinti ir autoservisui, taip dar labiau sumažinsite „staigmenų“ tikimybę.

Nuo jūsų priklauso daug dalykų, galite nudegti, galite būti apgauti, ar įsigyti ne tai, apie ką galvojote. Todėl verta gerai pasiruošti, kad karčių „jei būčiau žinojęs“ akimirkų perkant automobilį turėtumėte kuo mažiau.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas